Ferrari'nin SUV'si güzel mi?

Konsept tarzında bir video görmüştüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi arka stoplar yine ön tarafı 488'i andıran gibi olmasını beklerdim. Çok hoş duruyor. Ama genel kanım Ferrari SUV yapmasa daha iyiydi gibi.

Süper spor otomobil üreticileri yerden yüksek araba üretmemeli. Asla ama asla bu otomobil Ferrari kültürünü ve ruhunu taşımıyor. Ferrari bu otomobili SUV olarak nitelendirmese de apaçık bir SUV. Ben genel olarak her sınıfın kendi içinde kalması taraftarıyım. Kalkıp da SUV sınıfında ki bir arabaya 715 HP yüklemek saçmalıktan ibaret. SUV dediğin Land Cruiser olur Patrol olur. Urus veyahut Purosangue SUV değildir benim gözümde. Yanılmıyorsam bu süper SUV çılgınlığını ilk olarak Porsche cayenne ile başlatmıştı. Kısacası benim gözümde süper SUV çılgınlığı saçmalıktan ibaret. Hadi diğer markaları anlarımda Ferrari gibi kültürüne ve geleneklerine bağlı bir markanın bu saçma akıma katılması başlı başına bir saçmalık. Enzo'nun kemikleri sızlıyor.
Markaların kendilerini ana çıkış noktaları veya mevcut ana gelir kaynakları ile sınırlamaları, eğer kaliteli arabalar yapıyorlar ise saçma. Farkındamısın emin değilim ama 700+ HP motor gücüne sahip oldukları için bir dizi arabayı kötülüyorsun, bazı 200hp arabalardan yavaş bazı 500hp+' arabaların olduğunu bildiğini tahmin ediyorum, ve dolayısıyla buradaki tek konunun da hız veya temel motor performansı olmadığını da biliyorsundur.
Ve gariptir ki tartışmaya açık şekilde bu "Ferrari SUV" son derece kaliteli bir araba. Sanırım markasının Ferrari olması biraz canını sıktı, insanlar kültürlere bağlanmayı bırakmalı. İstersen Ferrari araçları SUV ve Super Sport olarak ikiye ayır ve öyle yargıla, her şekilde kendince farklı segmentte kaliteli bir araba yaptıkları için markaları kötülüyorsun.

İsteyenler arabayı satın alıp parçalayarak Ferrari' yi SUV yaptığı için boykot edebilir, ama araba kaliteli. Kültürün canı cehenneme, bir zamanlar Lamborghini ve Porche' de SUV yapmıyordu ve o zamanlarda kaliteli bir SUV bulması zor bir şeydi.

Son düzenleme:
Markaların kendilerini ana çıkış noktaları veya mevcut ana gelir kaynakları ile sınırlamaları, eğer kaliteli arabalar yapıyorlar ise saçma. Farkındamısın emin değilim ama 700+ HP motor gücüne sahip oldukları için bir dizi arabayı kötülüyorsun, bazı 200hp arabalardan yavaş bazı 500hp+' arabaların olduğunu bildiğini tahmin ediyorum, ve dolayısıyla buradaki tek konunun da hız veya temel motor performansı olmadığını da biliyorsundur.
Ve gariptir ki tartışmaya açık şekilde bu "Ferrari SUV" son derece kaliteli bir araba. Sanırım markasının Ferrari olması biraz canını sıktı, insanlar kültürlere bağlanmayı bırakmalı. İstersen Ferrari araçları SUV ve Super Sport olarak ikiye ayır ve öyle yargıla, her şekilde kendince farklı segmentte kaliteli bir araba yaptıkları için markaları kötülüyorsun.

İsteyenler arabayı satın alıp parçalayarak Ferrari' yi SUV yaptığı için boykot edebilir, ama araba kaliteli. Kültürün canı cehenneme, bir zamanlar Lamborghini ve Porche' de SUV yapmıyordu ve o zamanlarda kaliteli bir SUV bulması zor bir şeydi.
Ferrari'nin kaliteli bir araba üretmesini değil, SUV üretmesini eleştirdim. Keşke okuduğunu anlayıp yorumlayabilsen güzel olur komik duruma düşüyorsun. Ayrıca has Ferrari kullanıcılarının bu ''Muhteşem SUV'' hakkında ki düşüncelerini de bilmiyorsun sanırım. Kalkıp da bana burada anarşistlik yapıp ''sistemin canı cehenneme, kültürün canı cehenneme'' deme. Diğer insanların bu araba hakkında ne dediğinin bir önemi yok. Markanın kulak vermesi gerektiği kitle kullanıcı kitlesi. Çünkü bu otomobili senin benim gibi insanlar satın alamıyor. Eğer marka sektörde prestijini korumak istiyorsa buna kulak vermek zorunda. Şimdi ilk çıktığı için ellerinde ki bütün stokları tüketmişlerdir. Muhtemelen bunun sebebi de koleksiyonerler ama bu böyle gitmez. Ferrari felsefesi dediğimiz bir şey var ve bu modele fazlasıyla ters düşüyor. Senin gibi otomobil kültüründen hayli uzak bir insanın bunu anlamasını beklemiyorum.

Son düzenleme:
Ön taraftan iyi görünüyor.

Ferrari'nin kaliteli bir araba üretmesini değil, SUV üretmesini eleştirdim. Keşke okuduğunu anlayıp yorumlayabilsen güzel olur komik duruma düşüyorsun. Ayrıca has Ferrari kullanıcılarının bu ''Muhteşem SUV'' hakkında ki düşüncelerini de bilmiyorsun sanırım. Kalkıp da bana burada anarşistlik yapıp ''sistemin canı cehenneme, kültürün canı cehenneme'' deme. Diğer insanların bu araba hakkında ne dediğinin bir önemi yok. Markanın kulak vermesi gerektiği kitle kullanıcı kitlesi. Çünkü bu otomobili senin benim gibi insanlar satın alamıyor. Eğer marka sektörde prestijini korumak istiyorsa buna kulak vermek zorunda. Şimdi ilk çıktığı için ellerinde ki bütün stokları tüketmişlerdir. Muhtemelen bunun sebebi de koleksiyonerler ama bu böyle gitmez. Ferrari felsefesi dediğimiz bir şey var ve bu modele fazlasıyla ters düşüyor. Senin gibi otomobil kültüründen hayli uzak bir insanın bunu anlamasını beklemiyorum.
Uzatmayacağım çünkü muhtemelen yine yanlış anlayacaksın, kısaca: Sanırım bazı insanların seni anlaması için son derece net olman ve imalardan kaçınman gerekebiliyor, basitçe, iyi bir arabadan kastım tam olarak buydu, markanın ana gelir kaynağı olan bir segment/sınıf veya değil araba kaliteli. Ferrari kullanıcıları ve fan kitlesi ile yakın zamanda net iletişim kurmadım ama bu konuda ortaya atılan neredeyse tamamı kültürelliğe bağlı ve taraflı aynı zamanda çocukça fikirlerden farklı düşünceleri olduğunu sanmıyorum. Markalar prestijlerini korumak için sınıflarında sınırlı kalmak zorunda değiller, Urus iyi bir örnek, mesela. Markanın kulak vermesi gerekenden önce satması gereken kitle var ve ona da iyi hizmet ediyor gibi görünüyor. Diğerinde de belirttiğim gibi, istersen arabayı satın alıp parçalayarak Ferrari' yi boykot edebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı