FFXV Benchmark'da GTX 1650 Laptop ortaya çıktı

FFXV'de çıkan Benchmarklar ne kadar doğru bilmiyorum çünkü 2 ay önceden RTX 2060'da aynısı olmuştu ve 1070'den güçsüz gösteriliyordu. Ancak puan olarak FFXV'de GTX 1070 Ti'den önde yani yaklaşık %25 az performanslı gösteriliyor.
Eski idea,
NVIDIA-GeForce-RTX-2060-FFXV-Benchmark.jpg

Yeni idea,
D2JfKhSUcAAYaL1.png

Ancak siz buradaki değerin %25 üstüne çıkarsanız performans olarak GTX 970'den %10 daha güçsüz oluyor. 896 CUDA çekirdeği içermesi bekleniyor. Eğer GTX 1660'a (Ti değil) göre oranlarsak, puan olarak 4600 civarına geliyor bu puan ise RX 570 ile denk. Diğer bir yandan bu test 2K'da yapılmış, 1080p performansı daha fazla olabilir.
Büyük ihtimalle, GTX 1650 896-1024 çekirdek içereceği için (eğer bir Ti modeli çıkarsa 896 içerecektir) GTX 1660 Ti ise 120W kullanıyor, bu kartın ise 75W tüketeceği tahmin ediliyor. Watt'ı oranlarsak ortaya 960 çekirdekli bir kart geliyor.
Ancak kartın ne olacağını sonra göreceğiz.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Xx50 serisi her zaman kullanıcı dostu olmuştur. Eğer listedeki diğer GPU'lar da aynı şekil de mobil ise açıkcası performansı hiç hoşuma gitmedi, 1050ti'dan güçlü olmasını beklerdim. Anlaşılan 1650ti modeli de GTX 1060 modelinden performansı %25-30 geride tutacaklarmış gibi gözüküyor.

Şu AMD mobil GPU'lara biraz daha ağırlık verse RTX 2060 performansını yakalayan mobil GPU'lar çıkarsa ve bunu kullanan laptoplar 1050ti laptop fiyatına satsalar Nvidia kendine o zaman çeki düzen verir diye düşünüyorum. Nvidia'nın rakibi yok üst seviye laptoplarda maalesef.

Xx50 serisi her zaman kullanıcı dostu olmuştur. Eğer listedeki diğer GPU'lar da aynı şekil de mobil ise açıkcası performansı hiç hoşuma gitmedi, 1050ti'dan güçlü olmasını beklerdim. Anlaşılan 1650ti modeli de GTX 1060 modelinden performansı %25-30 geride tutacaklarmış gibi gözüküyor.

Şu AMD mobil GPU'lara biraz daha ağırlık verse RTX 2060 performansını yakalayan mobil GPU'lar çıkarsa ve bunu kullanan laptoplar 1050ti laptop fiyatına satsalar Nvidia kendine o zaman çeki düzen verir diye düşünüyorum. Nvidia'nın rakibi yok üst seviye laptoplarda maalesef.
Hiç yok sayılır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı