FH 4 oynarken 81 derece normal midir?

MSelmanS

Centipat
Daha fazla  
Hocam Forza 4'te yarışımı bitirdim ve hemen derece sonuçlarıma baktım ve 80 81 derece olduğunu gördüm. Bu sıcaklık değeri normal midir? Ayarlar ultrada ve laptopdayım. Ha bir de duvara yakınım çok yer olmadığından dolayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Forza 4'te yarışımı bitirdim ve hemen derece sonuçlarıma baktım ve 80 81 derece olduğunu gördüm. Bu sıcaklık değeri normal midir? Ayarlar ultrada ve laptopdayım. Ha bir de duvara yakınım çok yer olmadığından dolayı.

Bir laptop için yaz aylarında inanılmaz güzel değerler işlemci ise.

İşlemci de ekran kartı da olsa çok iyi değerler, özellikle yaz ayları için. Bazı masaüstü ekran kartı modelleri bile 85 derecede çalışıyor.

İşlemci için çok kötü değerler değil. Ancak ekran kartı için neredeyse sınırda. Eğer ekran kartı ise ve uzun zamandır temizlememişseniz temizlemeyi öneririm. İşlemci için de yeterli ısı olduğunu düşünüyorum. Yani benim işlemcimin 95 derecelerce gezmesine göre çok daha iyi. Ancak dediğim gibi ekran kartı için biraz yüksek. Benimkinden örnek verirsek odama full güneş vuruyor ve tamda PC'nin üstüne. Ancak Isı 71 dereceyi geçmiyor. Tabii soğutucu ile de alakalı olabilir.

Hocam GPU sıcaklığı idi ben Antalya dayım yaz aylarında iyi dediniz ya bir fark oluyor mu?
Düz mantık kurarak anlaşılıyor. Sonuçta soğutmada kullanılan hava açık hava, ne kadar sıcaksa bileşenler de o kadar ısınır. Sıcaklıklarınız çok iyi merak etmeyin.

Geri
Yukarı