Çözüldü FH 5'te gamepad ile virajlara giremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan3455

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunum şu F310 gamepadım var. Forza 5'te 100 ile herhangi hafif virajlarda bile düzgün dönüş veremiyorum acaba özel bir ayar mı lazım anlayamadım çok dönüyorum genelde bir türlü beceremiyorum. Sizler ne yapıyorsunuz? Ne yapmam lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam yavaşça ve virajlarda frenliyorum 90/100 hızla küçük virajlarda beceremiyorum bu gamepad olayını.

Tamam deneyeceğim.

YouTube'a "FH5 best gamepad settings" yazıp aratıp oradan birkaç ayar yapmıştım ben tam hatırlamıyorum şu an hangi video olduğunu. Siz sonuna "for Logitech F310" ekleyip aratın. Orada güzel videolar olabilir.
Stick'i yukarı yönde itip daha küçük harakterlerle çevirmeye alışın direksiyonu.

Öylede denedim yine pek de olmuyor acemi oyuncuda değilim 250 saat Forza 4 Forza5'i de 35 saat oynadım.

Joistik'i yukarıda(ileride) tut. Direksiyon mantığı ile dönüyorsun.
Öylede denedim yine pek de olmuyor acemi oyuncuda değilim 250 saat Forza 4 Forza5'i de 35 saat oynadım.

Hocam öyle her araba zınk diye dönmez, dönememenizde birçok etken olabilir. Virajlara girerken direksiyonu kırmadan önce anlık da olsa biraz gaz kesmeyi deneyin ve gidişata göre gaz verin.

Hocam yavaşça ve virajlarda frenliyorum 90/100 hızla küçük virajlarda beceremiyorum bu gamepad olayını.

Gamepad için diagnostik çalıştırın bakalım joistikler düzgün çalışıyor mu?

Tamam deneyeceğim.

Tamam deneyeceğim.

YouTube'a "FH5 best gamepad settings" yazıp aratıp oradan birkaç ayar yapmıştım ben tam hatırlamıyorum şu an hangi video olduğunu. Siz sonuna "for Logitech F310" ekleyip aratın. Orada güzel videolar olabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı