Çözüldü FH5'de bilgisayar kapanıyor ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zaganax

Decapat
Daha fazla  
Aynı sorun Forza Horizon 4'te de vardı. Xbox Game Pass'dan Forza Horizon 5 indirdim aynı sorun yine oldu oyuna girdikten 2 dakika sonra bilgisayar kendini kapıyor ve ben açmazsam açılmıyor. Isınma sorunu vardır demeyin çünkü yok. İşlemci de ekran kartı da 50 dereceyi geçmiyor zaten ısınma sorunu olması imkansız çünkü kullandığım soğutucular çok kaliteli zaten hiçbirisi stok değil. Aynı zamana da Forza Horizon'dan çok daha ağır oyunları sorunsuz açıyor bilgisayar.

Sistem:
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: MSI Gaming X Radeon RX 5700 XT.
RAM: 16 GB 3200MHz.
Anakart: MSI MAG B550 Tomahawk.
Kasa: Corsair Spec Delta RGB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayara yük bindiğinde bileşenlerin için gerekli olan watt değerin yetmiyor olabilir mi?
Burada bazı arkadaşlar bir takım çözüm fikri sunmuşlar istersen bir göz at.

Benim de aklıma o geldi 650Watt sanırım power supply bidaha girip watt değerlerine bakacağım yetmiyorsa power supply ı değiştiririm en kötü
Güç kaynağınız nedir?
Kasanın kendi güç kaynağı 650 olması lazım
Arkadaşlar sorunu an itibarıyla çözdüm bilgisyarda MSI Afterburner, AIDA 64 benzeri programlar vardı. Bunlardan kaynaklanıyormuş. Hepsini sildim oyuna yeniden girdim ve hiçbir sorun olmadan çalışıyor şu anda oyun. Konu kapanabilir.
Bilgisayara yük bindiğinde bileşenlerin için gerekli olan watt değerin yetmiyor olabilir mi?

Benim de aklıma o geldi 650Watt sanırım power supply bidaha girip watt değerlerine bakacağım yetmiyorsa power supply ı değiştiririm en kötü
Güç kaynağınız nedir?
Kasanın kendi güç kaynağı 650 olması lazım
Arkadaşlar sorunu an itibarıyla çözdüm bilgisyarda MSI Afterburner, AIDA 64 benzeri programlar vardı. Bunlardan kaynaklanıyormuş. Hepsini sildim oyuna yeniden girdim ve hiçbir sorun olmadan çalışıyor şu anda oyun. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı