Fiat, Tamamen Elektrikli Otomobil Üreticisi Olmak İstiyor

Başka ülkelerde olabilir. Ama...

Mümkün değil türkiye de dizel motorlu araç üretimini durdursalar bile kimse almaz.

1.4 benzinli motorunu bile beğenmeyen millet elektrik motorlu araç alır mı?

Sadece Fiat degil ki bütün büyük ya da küçük otomobil firmaları elektrikli otomobillere geçecek 2030'a kadar. Hatta porshe ile Siemens daha az CO2 emisyonu üreten yapay benzin üzerinde çalışıyorlar fakat uzmanlar o benzinin de ancak 2 nesil kurtarabilecegini düşünüyorlar (2 yeni model). Tabi ülkemize bu araçların gelmesi diğer gelişmiş ülkelere göre 15 ya da 20 yıl sürebilir diye düşünüyorum.

İlk önce şu iç döşeme işini halletsinler. Bütün arabaları leş gibi plastik kokuyor.

Ne kadar ekmek o kadar köfte.
Hem ucuz olsun hem Mercedes, Audi kalitesi olsun. Ketçap mayonezde ister misin?
Mümkün değil Türkiye de dizel motorlu araç üretimini durdursalar bile kimse almaz.

1.4 benzinli motorunu bile beğenmeyen millet elektrik motorlu araç alır mı?

Konu motoru beğenmemek değil konu akaryakıt fiyatlarının pahalı olmasından kaynaklı.
Dizel motorları kimse keyfinden kullanmıyor. Keyif verici bir yanı da yok zaten. Fiyatları indirseler dizel motorların yüzüne bakmazlar. Ülkeye bir dönem 1.8 hacmin altında araba girmediğini hatırlıyorum. Türkler ciğerli büyük hacimli benzinli motorların hastasıdır. Sorun vergiler.

Sadece Fiat degil ki bütün büyük ya da küçük otomobil firmaları elektrikli otomobillere geçecek 2030'a kadar. Hatta porshe ile Siemens daha az CO2 emisyonu üreten yapay benzin üzerinde çalışıyorlar fakat uzmanlar o benzinin de ancak 2 nesil kurtarabilecegini düşünüyorlar (2 yeni model). Tabi ülkemize bu araçların gelmesi diğer gelişmiş ülkelere göre 15 ya da 20 yıl sürebilir diye düşünüyorum.
Porsche 911'i kurtarmak istiyor kalan kesim pek umurunda değil zaten.

Fiyatlar düşer ama Türkiye'de düşmez. Saraya daha fazla gider yok elektrikli araç alınca. Bize biat etme ile çalışan araba icat etsinler ülke beleşe sürer.

Geri
Yukarı