Fiat UNO araç stop ediyor

mk123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 2-3 hafta önce arabama rahat dolaşmak için benzin aldım almadan önce de yarım deponun birazcık Altay'dı. Benzini aldıktan 20dk sonra yokuş yukarı trafik ışıklarında vites boşta beklerken. Araç 1000 devirden 800 devire titreyerek düştü ardından stop etti. Bende peşinden el frenini çektim ki arkadakilere geçirmemek için. Arabayı hemen çalıştıramadım cikleyi açarak güç bela öksürterek çalıştırdım yokuştan güç bela çıkarttım. Ardından müsait yere çekince araba gene stop etti. Tabii yokuşta da arabayı boğmak zorunda kaldım benzin koktu. LPG'de ise çalıştı problem olmadı. Biraz dolanıp müsait yer bulduktan sonra benzine geçtim. Başta normal çalıştı ancak gene aynı sorun oldu. 2-3 gün önce de hafif yokuş yere arabayı park ettim 5dk için. Öncesinde hiçbir sorun yokken tekrar aynı durum oldu bu sefer daha uzun süreli oldu hem gazda hem de benzinde de çalışmadı güç bela çalıştırdım ortalık bayağı yakıt koktu. Yani Opet'ten yakıt aldıktan sonra böyle rezalet durumla karşılaştım. Opet'ten sonra bunların olması beşki tesadüf olabilir ama bir daha asla Opet'ten yakıt almayacağım. Hep BP'den almıştım BP'den devam edeceğim. Arabamı seviyorum ama çok can sıkıcı bir durum geçen gün de sabahtan aynı sorun olduğu için işe geç kaldım. Araç karbüratörlüdür. Sizce sorun nedir?

Yakıt pompası olabilir kaputu aç Bi kontrol et ayrıca hangi markadan benzin aldın ben kırmızılı şirketten alınca oluyordu ama stop etmiyordu çekişi düşüyordu her zaman nereden alıyorsan oradan şaşma

Geri
Yukarı