Fiber altyapı sorgulama sonucu nasıl yorumlanır?

Türk Telekom'a verilecek dilekçe konusunda yazılarınızı okumuştum , o zaman türk telekoma dilekçe verip şansımı denemeli miyim? ODF ünitesi bulunuyorsa FTTH altyapı hizmeti alma şansım nedir? En mantıklısı saha ekipleriyle ve ya Türk Telekom ile iletişime geçip araştırmak gibi, ne düşünüyorsunuz?
Kesinlikle. Her zaman söylerim dilekçenizi verin şansınızı deneyin. Yani FTTH alma şansınızı tahmin edemem ancak denemekten de zarar gelmez. Dilekçe vermezseniz hiç denemiş olmayacaksınız ve öylece boş boş fiber bekleyip durursunuz. Ama dilekçe verince resmi bir girişimde bulunmuş olursunuz ve kısa vadede sonuç alamasanız bile kayıtlara geçmiş resmi bir talebiniz bulunur.
Saha ekibiyle denk gelirseniz ilgili kabinde ODF olup olmadığını sorabilirsiniz. Onlar bilirler muhtemelen. Zaten ODF yoksa bile çok bir şey değişmez. Proje çizilip onay alınırsa kabin fizanda da olsa o fiber gelir. Önemli olan projenin çizilip onaylanması.

Kesinlikle. Her zaman söylerim dilekçenizi verin şansınızı deneyin. Yani FTTH alma şansınızı tahmin edemem ancak denemekten de zarar gelmez. Dilekçe vermezseniz hiç denemiş olmayacaksınız ve öylece boş boş fiber bekleyip durursunuz. Ama dilekçe verince resmi bir girişimde bulunmuş olursunuz ve kısa vadede sonuç alamasanız bile kayıtlara geçmiş resmi bir talebiniz bulunur.
Saha ekibiyle denk gelirseniz ilgili kabinde ODF olup olmadığını sorabilirsiniz. Onlar bilirler muhtemelen. Zaten ODF yoksa bile çok bir şey değişmez. Proje çizilip onay alınırsa kabin fizanda da olsa o fiber gelir. Önemli olan projenin çizilip onaylanması.
Çok teşekkürler değerli bilgiler için, şansımı deneyeceğim. :)

usta bendede var bundan ama benimki fttx-2 aktif değil ama boş port var gözüküyor

Dosya Ekleri

• 2121.png
    2121.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
VDSL altyapınız var hocam. Orada FTTX-V2 dediği şey VDSL'i kastediyor yani.

Hocam ben şu anda 24 kullanıyorum aslında 50 ydi tahattüt bitti diye yeniledik fakat bize 24'ten fazla veremeyiz dediler bu 50 Mbps yide onlar vermişti o zaman hızımda iyi di 40ları falan görüyordum ama artık internetim berbat ötesi oldu şimdi sürünüyoz.

Hocam ben şu anda 24 kullanıyorum aslında 50 ydi tahattüt bitti diye yeniledik fakat bize 24'ten fazla veremeyiz dediler bu 50 Mbps yide onlar vermişti o zaman hızımda iyi di 40ları falan görüyordum ama artık internetim berbat ötesi oldu şimdi sürünüyoz.
Yine 50'lik paketten devam etseydiniz keşke hocam. İç tesisatta problem yoksa eskisi gibi yine 40-45 falan görürdünüz. 24 çok düşük kalmış bu altyapıya.

edemiyorum çünkü vermiyorlar alt yapımız yetersizmiş!!

önceden nasıl verdiler acaba
Evet değişik bir durummuş sizinki. Bir bayi ile falan görüşün isterseniz. Telefondaki müşteri temsilcileri ekranda gördüklerini söylerler zaten. Yüz yüze görüşebileceğiniz biri olursa belki halden anlar.

Yine 50'lik paketten devam etseydiniz keşke hocam. İç tesisatta problem yoksa eskisi gibi yine 40-45 falan görürdünüz. 24 çok düşük kalmış bu altyapıya.

Son birkaç ayda hızımız düşmüştü zaten hiçbir zaman 50'ye yaklaşamadım bile.

Evet değişik bir durummuş sizinki. Bir bayi ile falan görüşün isterseniz. Telefondaki müşteri temsilcileri ekranda gördüklerini söylerler zaten. Yüz yüze görüşebileceğiniz biri olursa belki halden anlar.

İşin garibide kutuya yakın olan daha fazla hız alıyor oda neredeyse aynı parayı ödüyor bende 24'e 270 vermek zorunda kalıyorum adaletsizlik çok fazla.

Konuyu güncellemek amacıyla yazıyorum:
1 ay sonunda zaman bulup dilekçe hazırlayıp ilçemdeki Türk Telekom Müdürlüğü'ne dilekçeyi vermeye gittim. Orada çalışan bir kadın bana bunun özel proje olduğunu, 40-80bin lira gibi fiyatlandırma olduğunu söyledi. Dilekçeyi almadılar. Evimin yakınında fiber olmadığını söyledi. (150 metre ileride tip 7 kabin bulunuyor. VDSL hizmeti alıyorum). Şuan sadece köylere ve altyapısı olmayan yerlerde çalışma yaptıklarını söyledi ve 5,8,16mb gibi hızlardan bahsetti.
Evime fiber gelmesinin çalışma olması halinde 5-10 yıl süreceğini belirtti.(Evim müstakil.)
BTK , Açık Kapı gibi mecralardan dilekçe vermeli miyim? Yoksa yine ücretlendirmeye mi tabi olurum? Açıkçası onaylansa bile ücret ödeyemeyeceğim için içimde bi korkuda var zorunlu para alınması gibi. Sizce ne yapmalıyım?
@Dejuf

Son düzenleme:

Geri
Yukarı