Fiber altyapısı olmayan bölgede hangi internet kullanılmalı?

_Dovahkiin_

Hectopat
Selamlar. Şu an kullandığım internet yetersiz kalıyor (Türk Telekom 20Mbps download 2Mbps upload) Turkcell'e geçmek istiyordum fakat fiber altyapısının olmadığını söylediler Superbox'a baktım 10Mbps için 150TL 20Mbps için 200TL alıyorlar aşırı pahalı geldi 100GB içinde 130TL alıyorlar onun hızı gayet iyi ama yetmeyeceğini düşünüyorum 100GB'nin acaba sizin bildiğiniz bir internet sağlayıcısı var mı? Sağolun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki aboneliğiniz VDSL abonelik sanırım.

Sizden ricam öncelikle modem değerlerinizi paylaşın.
Evinize gelen İnternet hizmeti ile ne kadar hız alabileceğinize bakalım. Hat değerlerinde bir sorun var mı yok mu görelim.

Mevcut aboneliğinizde sözleşme süreniz bitti mi?
Bitmişse eğer Millenicom İnternet sağlayıcısına veya Netspeed üzerine geçebilirsiniz duruma göre.

TürkNet önermiyorum ben. Destek süreci uzun ve zorlu olabiliyor.

Süperbox artık geride kalan bir avantaj oldu. Taşınabilir olması, İnternet yapısı bir zamanlar en iyi seçeneklerin başına koyuyordu. Ancak ülkemizde baz istasyonu sorunları bitmek bilmiyor ve fiyatı ciddi anlamda yükseldi. Yükseldiği gibi avantajlarını kaybetti taşınabilir olması dışında.

Superbox kullanıcısıyım 20 mbps lik sınırsız paketi kullanıyorum Ankara dayım sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz. Bu sabah evime fiber bağlandı hat hala açılmadı ancak yarın açılacağını düşünüyorum superbox hala elimde speed test vb. Konularda bilgim kadarıyla yardım edebilirim.

Şu anki aboneliğiniz VDSL abonelik sanırım.

Sizden ricam öncelikle modem değerlerinizi paylaşın.
Evinize gelen internet hizmeti ile ne kadar hız alabileceğinize bakalım. Hat değerlerinde bir sorun var mı yok mu görelim.

Mevcut aboneliğinizde sözleşme süreniz bitti mi?
Bitmişse eğer Millenicom internet sağlayıcısına veya NetSpeed üzerine geçebilirsiniz duruma göre.

TürkNet önermiyorum ben. Destek süreci uzun ve zorlu olabiliyor.

Süperbox artık geride kalan bir avantaj oldu. Taşınabilir olması, internet yapısı bir zamanlar en iyi seçeneklerin başına koyuyordu. Ancak ülkemizde baz istasyonu sorunları bitmek bilmiyor ve fiyatı ciddi anlamda yükseldi. Yükseldiği gibi avantajlarını kaybetti taşınabilir olması dışında.

Nisan'da bitiyor sözleşme alta koydum değerleri.
Superbox kullanıcısıyım 20 Mbps'lik sınırsız paketi kullanıyorum Ankara dayım sormak istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz. Bu sabah evime fiber bağlandı hat hala açılmadı ancak yarın açılacağını düşünüyorum superbox hala elimde Speed test vb. konularda bilgim kadarıyla yardım edebilirim.

Şu an kullandığım 20Mbps zaten yani geçmeyi düşünmüyorum Superbox'a ama teşekkür ederim. Eğer 100GB pakedi yerine sınırsız olsaydı o paket kesinlikle düşünürdüm ama 100GB yetmez arttırılabiliyor fakat fiyat uçuyor o zaman.
Altyapı kötüyse genel olarak iyi performans alınmıyor. Hele ADSL ise çok problemli. Superbox hakkında çok şikayet var. Altyapını sorgula. TürkNet, Millenicom, NetSpeed gibi firmalara bakabilirsin.

Millenicom 100TL'ye gerçekten 100Mbps veriyor mu veriyorsa kesin geçerim. Ve fiber vs. göremedim cahilim kusura bakmayın :) fiber olmamasına rağmen 100Mbps mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,7 KB · Görüntüleme: 227
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı