Fiber altyapıya rağmen 200 Mbps üstü hız alamıyorum

@Dejuf hocam arkadaş bu altyapı ile 200Mbps alıyor olabilir. Daha evvel bir yakınım da internet hızı işine yetmediği için FTTB-Eth altyapıyla sınırı zorlayıp 200Mbps internet almıştı, o da hız testi yaparken daha üstünü de alıyordu.

Ayrıca belki Emretkkn hocamın Wi-Fi 6 routerı vardır. Modeme CAT kablo gelmiyor olabilir. Fiber kablo geliyor olabilir. Fotoğraf atarsa veya tarif ederse iyi olur. Hatta direkt fotoğrafı bırakıp soralım, hangisinden var sizde, hangisi takılı modee@Emretkkn?
1694196069411.png

1694196117789.png

İkinci resimdekinin rengi önemli değil, bu tarz mı onu anlamaya çalışıyoruz şu an. Birinci olan ikinciden daha kalın olur. İkinci baya incedir.

Son düzenleme:
@Dejuf hocam arkadaş bu altyapı ile 200Mbps alıyor olabilir. Daha evvel bir yakınım da internet hızı işine yetmediği için FTTB-Eth altyapıyla sınırı zorlayıp 200Mbps internet almıştı, o da hız testi yaparken daha üstünü de alıyordu.

Ayrıca belki Emretkkn hocamın Wi-Fi 6 routerı vardır. Modeme CAT kablo gelmiyor olabilir. Fiber kablo geliyor olabilir. Fotoğraf atarsa veya tarif ederse iyi olur. Hatta direkt fotoğrafı bırakıp soralım, hangisinden var sizde @Emretkkn?
Eki Görüntüle 1937323
Eki Görüntüle 1937324

İkinci resimdekinin rengi önemli değil, bu tarz mı onu anlamaya çalışıyoruz şu an. Birinci olan ikinciden daha kalın olur. İkinci baya incedir.
Türk Telekom'un FTTB-Eth altyapısında 100 üzeri alan ilk kez sizin arkadaşınızı duydum hocam. TT bu konuda çok katı. MDU'nun portları 1 gigabit destekliyor olsa bile 100 üzeri asla vermiyordu gördüğüm kadarıyla.
Tabii diğer bahsettiğiniz dahili ONT'li router da bir ihtimal. Dediğiniz gibi kendisi fotoğraf atarsa biz de daha net konuşuruz.

Kod:
https://user.goknet.com.tr/sistem/getTTAddressWebservice.php?kod=BBK_KODU_BURAYA&datatype=checkAddress
bbk kodunu göknetin sitesine adresinizi girip üst taraftan kopyalayabilirsiniz. Bakmanız gereken alanlar: IS_FTTC : N/A veya 0 gibi bir değer olmalı. ISINDOOR değeri INDOOR veya N/A olmalı. g***b*netin apisinde direkt gösteriyor ama forumda yasaklı olduğu için paylaşamıyorum :)
BBK kodunu nereden öğrenebilirim.

Türk Telekom'un FTTB-Eth altyapısında 100 üzeri alan ilk kez sizin arkadaşınızı duydum hocam. TT bu konuda çok katı. MDU'nun portları 1 gigabit destekliyor olsa bile 100 üzeri asla vermiyordu gördüğüm kadarıyla.
Tabii diğer bahsettiğiniz dahili ONT'li router da bir ihtimal. Dediğiniz gibi kendisi fotoğraf atarsa biz de daha net konuşuruz.
Yok hocam ondan bahsetmeyi unutmuşum. Benim yakınım Superonline altyapısında bu altyapıyla 200Mbps aldı ama kolay kolay almadı zaten. Baya ısrar etti, uğraştı.

Hocam alttaki kadar ince değil üstteki kablonun yeşil olanı var modemin wan portuna takılıyor.
Modem ise zte zxhn h298a.

Ayrıca belki Emretkkn hocamın Wi-Fi 6 routerı vardır. Modeme CAT kablo gelmiyor olabilir. Fiber kablo geliyor olabilir. Fotoğraf atarsa veya tarif ederse iyi olur. Hatta direkt fotoğrafı bırakıp soralım, hangisinden var sizde, hangisi takılı modee@Emretkkn?
Eki Görüntüle 1937323
Eki Görüntüle 1937324

Yok hocam ondan bahsetmeyi unutmuşum. Benim yakınım Superonline altyapısında bu altyapıyla 200Mbps aldı ama kolay kolay almadı zaten. Baya ısrar etti, uğraştı.
Hele öyle deyin hocam. Önceki mesajımda da dediğim gibi Türk Telekom FTTB altyapıda asla vermiyor 100 üzeri hız.

Hocam alttaki kadar ince değil üstteki kablonun yeşil olanı var modemin WAN portuna takılıyor.
Modem ise ZTE ZXHN H298A.
Hocam sizin altyapınız eve kadar fiber değil, binaya kadar fiber. Nasıl 200Mbps aldınız bilmiyorum ama 1000 alamazsınız. Asıl fiber altyapı aşağıdaki resimde bulunan kutudan veya bu tarz bir şeyden binanızda bulununca oluyor.
1694198004497.png

Geri
Yukarı