Çözüldü Fiber bağlantısını kendim yapabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
IMG_7212.jpg
IMG_7213.jpg

Arkadaşlar fotoğrafta görüldüğü üzere Türk Telekom tarafından ankastre koyulmuş. Ben dün Millenicom firmasından fiber internet aldım. Kurulum ücretini 12 ay boyunca 15 TL olarak(180 TL toplam) yansıtacaklarını söyleyince bağlantıyı kendim yapabileceğimi söyledim. Birleşik apartmanlarda oturuyorum ve dışarıda bir tane büyük saha dolabı var, 15 metre uzaklığı. Kabloları takip ettim ve ankastrenin buraya bağlı olduğunu gördüm. Bağlantıyı nasıl yapacağım, bunun hakkında bir rehber vesaire bulamadım. Şu anda halihazırda internetim var ama öğleden sonra kapanacak. Millenicom'da da internet bağlantısı sürecindeyim. Sizce ekibi çağırmalı mıyım yoksa kendim yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yaparsın niye yapmayasın? Biraz ısıt dikkatlice yap. Ha risk alamam diyorsan çağır.
Tamamen tahmini konuşuyorum, cam 1500 derecede erir. Fiber kablo da cam olduğuna göre kendisinin çakmak vb. şeyler ile yapması pek mümkün değil gibi. Ekip çağırması en doğrusu olur.
Bu kutu fiber kutusu değil yalnız. Bu kutudan telefon, ADSL ve VDSL hizmet verilebilir. Eğer ADSL veya VDSL aldıysanız elektrikçide yapabilir. Ama normal fiber ise ekip lazım.
Hocam benim altyapım şu şekildeymiş. Apartmanın dışındaki kutuya kadar fiber hat geliyor. Sonra apartmanımın altyapısıyla evime kadar geliyormuş. 10 sene önce apartmanda para toplayarak yenilemişlerdi.
Hocam benim altyapım şu şekildeymiş. Apartmanın dışındaki kutuya kadar fiber hat geliyor. Sonra apartmanımın altyapısıyla evime kadar geliyormuş. 10 sene önce apartmanda para toplayarak yenilemişlerdi.
Mesajı yazarken ekip tarafından arandım ve randevu verildi 15.00'da gelecekler. Teşekkür ederim arkadaşlar konu çözülmüştür.

Yaparsın niye yapmayasın? Biraz ısıt dikkatlice yap. Ha risk alamam diyorsan çağır.
Bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamen tahmini konuşuyorum, cam 1500 derecede erir. Fiber kablo da cam olduğuna göre kendisinin çakmak vb. şeyler ile yapması pek mümkün değil gibi. Ekip çağırması en doğrusu olur.
Hocam orada cam olduğuna emin miyiz bildiğim kadarıyla sokak başlarına dikilen kutulardan internet CAT6 kablo ile gelir. (Sorry mesajı görmemişim.)

Bu kutu fiber kutusu değil yalnız. Bu kutudan telefon, ADSL ve VDSL hizmet verilebilir. Eğer ADSL veya VDSL aldıysanız elektrikçide yapabilir. Ama normal fiber ise ekip lazım.
Ben de onu yazacaktım. Bizim binaya tamamen dairelere özel giden bir kablo hattı çektiler. Yani ADSL-VDSL hattından tamamen ayrı kablo çekilmiş ama henüz bir kutu konulmamış. Umarım çabuk gelir. Mahalleye geldiğini söylemişlerdi. Bina eski belki de bu sebeple yöne ankastre koyacaklar bilemiyorum. Gerçi yakın zamanda taşınmayı düşünüyoruz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı