Fiber destekli modem önerisi

fatalerror00

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hiç anlamadığım bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Vodafone evde internet kullanıyorum kablolu bağlantıda hiçbir problemim yok 100Mbit sorunsuz bir şekilde kullanıyorum fakat Wi-Fi bağlantısı yaparken modemin hemen yan odasında bile Wi-Fi gözükmesine rağmen internet yokmuş gibi oluyor bu olay modemin olduğu odada hiç yaşanmıyor modemle alakalı bir problem olduğunu düşündüğümden modem almaya karar verdim şu an kullandığım model Netmaster Infinity 401 bu modemle özellikleri benzer veya aynı olan bağlantıda sorun yaşamayacağım modem tavsiye eder misiniz veya bu modemle benzer sorunu yaşayan arkadaşlarım sorunu nasıl çözdüyse paylaşabilir mi?

Fiber modeminiz GPON ile mi bağlı yoksa direkt modeme mi taktılar fiberoptik kabloyu? Eğer modeme takıldıysa direkt olarak fiberoptik dahili GPON bir modemdir ona yapabilecek bir şey pek yoktur. Modeminizde kanal ayarlarına bakabilirsiniz, illaki modem alacağım bu bana yetmiyor derseniz Keenetic modemlerden alıp Wi-Fi dağıtıcı görevi verebilirsiniz.

Fiber modeminiz GPON ile mi bağlı yoksa direkt modeme mi taktılar fiberoptik kabloyu? Eğer modeme takıldıysa direkt olarak fiberoptik dahili GPON bir modemdir ona yapabilecek bir şey pek yoktur. Modeminizde kanal ayarlarına bakabilirsiniz, illaki modem alacağım bu bana yetmiyor derseniz Keenetic modemlerden alıp Wi-Fi dağıtıcı görevi verebilirsiniz.

GPON yok direkt modeme bağlı. Yapmadığım denemediğim ayar kalmadı sanırım zaten modemde kronik bir arıza var internette çok küçük bir araştırma bile yapsanız görürsünüz herkes benzer konudan şikayetçi bu modemle ilgili

GPON yok direkt modeme bağlı. Yapmadığım denemediğim ayar kalmadı sanırım zaten modemde kronik bir arıza var internette çok küçük bir araştırma bile yapsanız görürsünüz herkes benzer konudan şikayetçi bu modemle ilgili

Direkt modeme bağlı ise dahili GPON mevcuttur. O modeme farklı bir dağıtıcı modem takarak ancak sorununuzu çözebilirsiniz hocam.

Geri
Yukarı