Fiber gelir mi?

kendiahet

Picopat
Daha fazla  
Merhaba Manisa'da 25 yıllık 10 daireli bir binada oturuyorum 10 yıldan uzun süredir Türk Telekom VDSL kullanıyorum yaklaşık 1 yıl önce Superonline fiber geldi 1gigabite kadar, forumda çoğu kişi ping sorunu yaşadığını belirttiğinden geçmedim ama şu anki VDSL pingde çok kötü bu yüzden Türk Telekom müdürlüğüne fiber için dilekçe verdim ama geri dönüş yapılmadı, açık kapıya yazdım valilik müdürlüğe ilettiğini geri dönüş yapılacağını söyledi ama ses seda yok. CİMER'e yazdım BTK'ya yönlendirdi BTK'den şikayet oluşturdum ve sanırım kopyala yapıştır cevap aldım (resimde) bu konuyu asıl açma sebebim belki başkası bu şekilde fiberi getirtmiştir diye düşündüm diğer türlü Superonline geçmeyi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

1698102695709.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam VDSL'de 75Mbps altında bir hız alıyorsanız bence Superonline fibere geçin. VPN, DNS kısıtlamaları, dpi sistemi, uygulama bazlı hız kısıtlamaları da olsa fiber fiberdir bence.

Hocam VDSL'de 75Mbps altında bir hız alıyorsanız bence Superonline fibere geçin. VPN, DNS kısıtlamaları, DPI sistemi, uygulama bazlı hız kısıtlamaları da olsa fiber fiberdir bence.

Hocam çok kararsız kaldım çünkü oyunlarda genellikle VPN kullanıyorum yani Avrupa sunucusunda oynuyorum arkadaşımda superonline var sordum ücretli olsa bile hiçbir VPN kullandırmadığını söyledi bir de forumda göz gezdirdim sansür yüzünden filtrelemelerden geçe geçe kayıp ve ping oluştuğunu belirtmiş çoğu kişi, Türk Telekom fiberde bunlar yok değil mi?

Superonline kullanmanızı önerim. Halihazırda fiber olan yerlere çok fazla yatırım yapmıyorlar ne kadar uğraşsanda getirmeniz zor.

Geri
Yukarı