Fiber hat aktif olma süresi ne kadar?

Chinny

Decapat
Arkadaşlar yaklaşık 1,5 ay önce yeni bir binaya taşındık. İnternet naklini gerçekleştirmek için Türk Telekom bölge müdürlüğüne gittiğimizde altyapının olmadığını öğrendik bu nedenle nakli gerçekleştiremedik.

Daha sonra başvuruyu yaptık altyapının gelmesi için dün sabah Türk Telekom'dan fiber için geldiler dairede kabloların ucuna bir şey takıp internet ile ilgili bir şeyleri ölçütler ve binanın girişine de bir kutu taktılar (Kutunun fotoğrafı aşağıda olacak). Bunun üzerine ben altyapının geldiğini zannedip müdürlüğe gidince biz sizi arayacağız dediler.

Biraz araştırdıktan sonra hattın aktif olmadığını ancak aktif olduktan sonra kullanabileceğimi öğrendim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar var mı hat ne kadar süre içinde aktif olur ?
92FDA65E-02C4-4777-B00B-409E6F6D96B7.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçek fiber, FTTH, çok şanslısınız, TT bu büğünlerde fiber yatırımları çok azalttı.
Net bir süre veremeyiz ama tahmini 1 ay içinde aktif olur. Fotoğrafta bütün işlemler yapılmış gibi gözüküyor.
Bu fotoğrafla birlikte en yakın ilçe TT müdürlüğüne gidin, bilgi alın. Bu sayede işlemler biraz hızlanmış olur.

Bu arada bina kaç daireden oluşuyor ?

Gerçek fiber, FTTH, çok şanslısınız, TT bu büğünlerde fiber yatırımları çok azalttı.
Net bir süre veremeyiz ama tahmini 1 ay içinde aktif olur. Fotoğrafta bütün işlemler yapılmış gibi gözüküyor.
Bu fotoğrafla birlikte en yakın ilçe TT müdürlüğüne gidin, bilgi alın. Bu sayede işlemler biraz hızlanmış olur.

Bu arada bina kaç daireden oluşuyor ?
Bina 8 katlı ve 32 daireden oluşuyor.

Bilgi almak için bugün TT müdürlüğüne gittim ancak herhangi bir bilgi vermediler sadece biz sizi arayacağız dediler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı