Fiber hat kurulum süresi ne kadar?

Ahuri52

Kilopat
Yer
İstanbul/Esenler
Daha fazla  
Merhaba, bugün kapımda olan bu kabloları gördüm, fiber patch olarak çekmişler. Acaba ortalama ne kadar sürede kutu kablo çekimi gibi şeyler biter? Yardımlarınızı bekliyorum.

Nasıl çektirdiniz sorusunu soracaklar için: 4 Katlı bir bina sadece benim isteğim üzerine, sadece bizim binaya olacak şekilde bir arka sokaktan yeni bina ve fiber hat bağlı olan yerden bulunduğum binaya çekildi. Nisan başında sadece Twiter'dan TTdestek'e yazdım ve bugün kablo çekilmiş.

9b9300b3-d205-4aa6-8006-094fb547fed5.jpg

a6969999-e039-4071-8fd3-8daeb3e5b9b3.jpg

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün kapımda olan bu kabloları gördüm, fiber patch olarak çekmişler. Acaba ortalama ne kadar sürede kutu kablo çekimi gibi şeyler biter? Yardımlarınızı bekliyorum.

Nasıl çektirdiniz sorusunu soracaklar için: 4 katlı bir bina sadece benim isteğim üzerine, sadece bizim binaya olacak şekilde bir arka sokaktan yeni bina ve fiber hat bağlı olan yerden bulunduğum binaya çekildi. Nisan başında sadece Twiter'dan Ttdestek'e yazdım ve bugün kablo çekilmiş.

Bu kabloyu çektiklerine göre sokakta fiber kablo olmalı.
Eğer var ise fiber kablo çok sürmez.

Ama o kablonun üst tarafında eski telefon kablosunu görüyorum.
Binanın dışındaki kabloları kontrol edin daha kalın turuncu fiber kablo var mı?

1625247695533.png
bana çekilen beyaz kablo arka sokağımda olan bu binaya bağlı olan turuncu kabloya bağlı yani hatta bağlı bu kutu takımı satışa açılma gibi şeylerin süresini sormuştum.

Bugün bu sabah kutuyu taktılar, daireme kablo için ne yapmalıyım şu anki TurkNet ADSL'den fibere geçiş yaptığım zamanmı kablo çekilcek?

Dosya Ekleri

• d022c717-f68d-4f44-9d75-4d11956ebed2.jpg
    d022c717-f68d-4f44-9d75-4d11956ebed2.jpg
    69,4 KB · Görüntüleme: 58
Bugün bu sabah kutuyu taktılar, daireme kablo için ne yapmalıyım şu anki TurkNet ADSL'den fibere geçiş yaptığım zamanmı kablo çekilcek?

Sen gelen ekibe sorman lazımdı daireye fiber kablo çekimi sizmi yapacaksınız ben yaptırayim mi diye?
Ama kutuyu karşıdan çekebilir misin?
Dairelere gidecek kadar kablo bırakmışlar sanki?
Yedi tane mavi soket olan kabloların ucu nereye gidiyor?

Sen gelen ekibe sorman lazımdı daireye fiber kablo çekimi sizmi yapacaksınız ben yaptırayim mi diye?
Ama kutuyu karşıdan çekebilir misin?
Dairelere gidecek kadar kablo bırakmışlar sanki?
Yedi tane mavi soket olan kabloların ucu nereye gidiyor?
kutu içerisinde boş duruyor şuan sabah erken saate yapıldığı için yakalayamadım ekibi ama öğlen yolda geçerken buldum sordum ve 2-3 güne dairelere kablo çekimi yapılacak denildi. İlginiz için teşekkürler hocam.

Dosya Ekleri

• IMG_20210703_102003.jpg
    IMG_20210703_102003.jpg
    27,6 KB · Görüntüleme: 42
Kutu içerisinde boş duruyor şu an sabah erken saate yapıldığı için yakalayamadım ekibi ama öğlen yolda geçerken buldum sordum ve 2-3 güne dairelere kablo çekimi yapılacak denildi. İlginiz için teşekkürler hocam.

Üste doğru binaya yani eve kadar (FTTP) altyapı çekilecek, hayırlı olsun. Bu fiber kutusu.

Kutu içerisinde boş duruyor şu an sabah erken saate yapıldığı için yakalayamadım ekibi ama öğlen yolda geçerken buldum sordum ve 2-3 güne dairelere kablo çekimi yapılacak denildi. İlginiz için teşekkürler hocam.

Daireye kadar kendileri çekecekse senin bir şey yapmana gerek yok.
Dairede sonlandırma yapıp GPON ile modeme CAT 6 verecekler ve hattını açacaklar.
Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı