Fiber internet geçişinde Ethernet bağlantısı yok

esaronn

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, çok uzun süredir Türk Telekom internet kullanıyordum ve artık yetersiz gelmesi sebebiyle Fiber'e geçiş yaptım. Bugün yetkili servis evime gelip modemimi kurdu ve internetimin birkaç saat içerisinde geleceği söylendi. Yaklaşık birkaç saat sonra internet bağlantım açıldı telefon ve televizyon üzerinden yani Wi-Fi ile internete erişim sağlayabiliyorum.

Fakat CAT/ETHERNET kablomu bağlamama rağmen ne bilgisayarda görünüyor ne de modemin lan ışığı yanıyor; yeni kablo, başka cihaz denedim ama bir değişiklik yok.
Modem arayüzü ve aygıt yöneticisindeki görselleri paylaşıyorum.

1716235486205.png

1716235506972.png

Edit: Sorun giderici, sürücü güncelleme vesaire hepsini gerçekleştirdim, bir değişiklik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çok uzun süredir Türk Telekom internet kullanıyordum ve artık yetersiz gelmesi sebebiyle Fiber'e geçiş yaptım. Bugün yetkili servis evime gelip modemimi kurdu ve internetimin birkaç saat içerisinde geleceği söylendi. Yaklaşık birkaç saat sonra internet bağlantım açıldı telefon ve televizyon üzerinden yani Wi-Fi ile internete erişim sağlayabiliyorum.

Fakat CAT/ETHERNET kablomu bağlamama rağmen ne bilgisayarda görünüyor ne de modemin lan ışığı yanıyor; yeni kablo, başka cihaz denedim ama bir değişiklik yok.

Eki Görüntüle 2200714

Eki Görüntüle 2200715

Edit: Sorun giderici, sürücü güncelleme vesaire hepsini gerçekleştirdim, bir değişiklik yok.

Genellikle CAT portlarında sorun olmaz ya kablo ya da bilgisayarda sorun vardır.

Anladım farklı bir modem ile denedin mi hocam.
Hayır ama daha birkaç saat önce yani fiber modem kurulumu yapılmadan önceki modemimde ya da kablomda sorun yoktu ethernet kablomla da bir işlem yapılmadı hatta kimse değmedi bile diyebilirim. Yani CAT kablomda sorun olduğunu sanmıyorum, belki modemde sorun vardır arıza kaydı oluşturdum bakalım 2 gün içerisinde gelip kontrol sağlayacaklar.

Eki Görüntüle 2200714

Eki Görüntüle 2200715

Arkadaşlar sorunumu yeni bir CAT kablo alarak çözdüm. Teknik servisten arkadaşlar gelip kontrol ettiğinde kablonun bağlantıyı atlayarak ilettiğini yani tam çalışmadığını söylediler. Kaliteli bir kablo aldım ve sorunum çözdüldü, teşekkürler ♥

Yeni konular

Geri
Yukarı