Fiber internet için modem tavsiyesi

BartAltug

Kilopat
Herkese merhaba. Türk Telekom firmasından fiber internet hizmeti (100 Mbps) almayı düşünüyorum. Türk Telekom ile görüştüğüm zaman, aylık ortalama 30 lira ek ücretle modem hizmeti verdiklerini söylediler. Genel olarak hizmet veren firmalar, düzgün bir modem vermiyor. Açıkçası bu yüzden, alternatif modem arayışına girdim. İki kişi yaşıyoruz ve ikimiz de evden çalışıyoruz. Yeri geliyor; toplantılarda ekran paylaşımı ya da dosya yükleme gibi işlevler yapılıyor. Bunlar yapılırken, diğer kişinin etkilenmemesini istiyorum. İş dışında televizyondan internet üzerinden bir şeyler izlediğimiz için ve açıkçası evin birçok yerine de internetin ulaşmasını istiyorum, ekstra bir cihaz olmadan. Piyasaya baktığım zaman, Keenetic markasını sıkça görmekteyim. Sizlerin de önerisi varsa, dinlemek ve değerlendirmek isterim.

Herkese merhaba. Türk Telekom firmasından fiber internet hizmeti (100 Mbps) almayı düşünüyorum. Türk Telekom ile görüştüğüm zaman, aylık ortalama 30 lira ek ücretle modem hizmeti verdiklerini söylediler. Genel olarak hizmet veren firmalar, düzgün bir modem vermiyor. Açıkçası bu yüzden, alternatif modem arayışına girdim. İki kişi yaşıyoruz ve ikimiz de evden çalışıyoruz. Yeri geliyor; toplantılarda ekran paylaşımı ya da dosya yükleme gibi işlevler yapılıyor. Bunlar yapılırken, diğer kişinin etkilenmemesini istiyorum. İş dışında televizyondan internet üzerinden bir şeyler izlediğimiz için ve açıkçası evin birçok yerine de internetin ulaşmasını istiyorum, ekstra bir cihaz olmadan. Piyasaya baktığım zaman, Keenetic markasını sıkça görmekteyim. Sizlerin de önerisi varsa, dinlemek ve değerlendirmek isterim.
Merhaba ben kablonet kullanıcısıyım. 100mbps download 5mbps upload alıyorum. Kablonetin bana verdiği modemde sürekli internet kopmaları yaşıyordum ben de çözümü router almakta buldum. Tabi siz modem istiyorsunuz hemen konuyu saadete getireyim. Araştırmalarım al dene iade et süreçlerinin ardından azcık da paraya kıyarak (ki iyi bir internet deneyimi istiyorsanız kıymalısınız) keenetic markasını kullanmaya başladım. Ben hayatımda bu kadar düzenli bu kadar şık tasarlanmış ve düzgün çalışan modem o fiyatta görmedim belki vardır bilemiyorum. Kısacası keenetic alabilirsiniz. Hatta sitesinde evinizin internet bağlantınızın nasıl olduğuna göre modem önerisi sunan bir sayfası bile var. Modem arayüzü çok sade ve şık ne isterseniz çok rahat bir şekilde bulabiliyorsunuz bir sürü özelliği var. Kısacası iyi bir modelini alırsanız pişman olacağınızı düşünmüyorum.

Merhaba. Eğer evinize fiber kablo gelirse, modem kira ücreti ödemek zorunda kalacaksınız. Kullanmayıp onun yerine modem/router bağlayabilirsiniz veya Turk Telekom'un modeme router bağlayıp kullanabilirsiniz.
Bütçenizi ve altyapınızı belirtirseniz daha kolay tavsiyede bulunuruz.

Geri
Yukarı