Fiber internet için yeni modem vs ISS kiralattığı modem

Merhaba arkadaşlar, ben şimdi oturduğum yerde ADSL modemi kullanıyorum. Ama yakın zamanda taşınacağım. Taşınacağım yerde evin içine kadar fiber. İnternet destekleyicim bana modemi değiştirmemi istiyor. Yeni modem mi alayım yoksa internet destekleyicimin bana kiralattığı modemi mi alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
FTTH sistemde modem kiralamak zorunlu. O modemi kullansanda kullanmasanda alacaksın. Türk Telekom FTTH sistemlerde modem kirası olarak 6 TL ücret talep ediyor.

Evin içine kadar fiber geliyorsa ISS'nin verdiği modemler kaliteli olur.
O standardı kalitesiz modem ile veremezler.
Ayrıca ek aparatda gerekli olduğundan ISS'nin modemi daha mantıklı olacaktır.

Kalite derken tam olarak neyi kast ediyorsunuz anlayamadım...
2.5 GBps DL / 1,25 Gbps UL destekleyen FTTH -> Ethernet modemin kökü, tamamı, komplesi $15.
( Tam olarak on beş amerigan doları).
Sanki 2.5 Gbit hat mı açacaklar. Verecekleri hepi topu 100Mbit. Hadi olsun 1000Mbit. Ona da 5 Mbit upload verirler ya... Neyse sinirlenmeyeyim şimdi.

Kalite derken tam olarak neyi kast ediyorsunuz anlayamadım...
2.5 Gbps DL / 1, 25 Gbps ul destekleyen ftth -> Ethernet modemin kökü, tamamı, komplesi $15.
( Tam olarak on beş amerigan doları).
Sanki 2.5 gbit hat mı açacaklar. Verecekleri hepi topu 100Mbit. Hadi olsun 1000MBIT. Ona da 5 Mbit upload verirler ya... Neyse sinirlenmeyeyim şimdi.

Öncelikle bence siz evinizdeki altyapıyı bir açıklamanız lazım.
Dediğim gibi evin içine kadar fiber optik kablo geliyorsa ISS'nin donanımını kullanın.

Yok internet evin içine eski tip telefon kablosu ile geliyorsa o zaman bütçenize göre bir modem öneririz.

Geri
Yukarı