Fiber internet ne zaman geleceği nasıl öğrenilir?

Xooen

Femtopat
Daha fazla  
Öncellikle herkese merhaba, ben şehir dışındayken Türk Telekom apartmana fiber çalışması yapıcağını söyledi aradan 3 hafta geçti eve geldim kutu koymuşlar içine kabloları monte etmişler daireme kadar da siyah bir kablo çekmişler her şey tamam merak ettiğim şey şu fiber ne zaman gelecek nasıl öğreneceğim? Daha hangi aşamalar vardır acaba bilginiz var mıdır?

Öyle bir durum olursa büyük ihtimal apartmandaki herkes ayaklanıp gerekli yerlere başvurur sorun olacağını zannetmiyorum.

Türk Telekom 50 MB'den fazla hiçbir yere internet vermez. Onlar öyle bir fırma ama eğer binanınız GigaFiber destekliyorsa TurkNet'e geçip 1000 MP net alabilirsiniz hatta en kötü 100 MB'e kadar verirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom 50 MB'den fazla hiçbir yere internet vermez. Onlar öyle bir fırma ama eğer binanınız GigaFiber destekliyorsa TurkNet'e geçip 1000 MP net alabilirsiniz hatta en kötü 100 MB'e kadar verirler.
İnternet hakkında hiç bir bilginiz yokken niye yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz? Daha Mbps yazamıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla MB veya MP diye bir hız kavramı yok. Türk Telekom kendi fiber altyapısında en fazla 100 Mbps verebiliyor.
Öncellikle herkese merhaba, ben şehir dışındayken Türk Telekom apartmana fiber çalışması yapıcağını söyledi aradan 3 hafta geçti eve geldim kutu koymuşlar içine kabloları monte etmişler daireme kadar da siyah bir kablo çekmişler her şey tamam merak ettiğim şey şu fiber ne zaman gelecek nasıl öğreneceğim? Daha hangi aşamalar vardır acaba bilginiz var mıdır?
Ne zaman gelecek vs. bilemem fakat geldiği zaman isterseniz Türknet veya başka herhangi bir fiyatı uygun internet servis sağlayıcısından 99 TL gibi bir fiyata 100 Mbps alabilirsiniz. 100 Mbps ile yaklaşık 12 Mb/sn ile indirirsiniz.

Yanlış bilgi vermiyorum kendim Türk Telekom kullanıyordum 8 MB yeni TurkNet'e geçtim hızım şu an 97 MB ben kendi yaşadığım şeyi yazdım oraya hayatımda Türk Telekom'u seven memnun kalan 1 tane bile insanda görmedim. 8 Mbps nete 137 TL veriyordum şu an 99 TL veriyorum 100 Mbps nete.
İnternet hakkında hiçbir bilginiz yokken niye yalan yanlış bilgiler veriyorsunuz? Daha Mbps yazamıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla MB veya MP diye bir hız kavramı yok. Türk Telekom kendi fiber altyapısında en fazla 100 Mbps verebiliyor.

Ne zaman gelecek vs. bilemem fakat geldiği zaman isterseniz TurkNet veya başka herhangi bir fiyatı uygun internet servis sağlayıcısından 99 TL gibi bir fiyata 100 Mbps alabilirsiniz. 100 Mbps ile yaklaşık 12 Mb/sn ile indirirsiniz.

Buna mı takıldınız? Ben oraya internetle ilgili 50 MB yazsam da okuyan aynı şeyi anlıyor zaten böyle şeyleri çok dert etmeyin kafayı yersiniz.

Yanlış bilgi vermiyorum kendim Türk Telekom kullanıyordum 8 MB yeni TurkNet'e geçtim hızım şu an 97 MB ben kendi yaşadığım şeyi yazdım oraya hayatımda Türk Telekom'u seven memnun kalan 1 tane bile insanda görmedim. 8 Mbps nete 137 TL veriyordum şu an 99 TL veriyorum 100 Mbps nete.

Buna mı takıldınız? Ben oraya internetle ilgili 50 MB yazsam da okuyan aynı şeyi anlıyor zaten böyle şeyleri çok dert etmeyin kafayı yersiniz.
Bir gram bilginiz yok anladığım kadarıyla. Hala MB yazıyorsunuz. Ayrıca Türknet'ten 97 Mbit aldığınızı belirtmişsiniz, Türknet'in de Türk Telekom'un altyapısı üzerinden internet verdiğini bilmiyorsunuz sanırım. Ayrıca 50 Mbit yazsam da okuyan aynı şeyi anlıyor diye bir şey yok. Türk Telekom'dan da 100 Mbit alırsınız Türknet'ten de. Sadece Türk Telekom'un fiyatı fazla olur.

İnsanların aklını karıştırmak veya yanlış bilgi vermek yerine keşke bilgisi olan birilerinin yazmasını bekleseniz. Türk Telekom en fazla 10 Mbit veriyor diye sallamışsınız ilk mesajınızda, konu sahibi de Türk Telekom 10 Mbit'ten fazla vermiyor gibi anlamış sayenizde.

Ayrıca Türk Telekom'dan ben memnunum. Kim ne derse desin umurumda değil. Kaç yıldır kullanıyorum fiyatları dışında hiç bir sıkıntım olmadı. Fiyat olarak abartı olduğunun farkındayım fakat hıza o kadar da ihtiyacım olmadığı için umurumda olmadı.

Yanlış bilgi veriyordunuz. Ayrıca, ben Telekom'u seviyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı