Fiber interneti modem dışında Switch ile çoğaltma işlemi nasıl yapılır?

MKeyvan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Evde Superonline fiber dönüştürücü ile internet mevcut, benim yapmak istediğim ama beceremediğim konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Superonline fiber kablo dönüştürücü ile CAT6 üzerinden WAN portundan modeme bağlanıyor. Dönüştürücüyü direkt modeme WAN girmek yerine dönüştürücünün olduğu panoda 8'li Switch'e girdim ve hangi odada modemi taksam o odada modemi kullanabiliyorum fakat Switch üzerinden internet diğer portlarda dağıtamıyorum. Yapmak istediğim her odada bulunan CAT6 kabloya internet yollamak. Odalara tek CAT 6 gitti için modemede mecbur olarak WAN'a bağlamam gerektiği için Switch bu işi çözer dedim ama normal Switch'ler çözmüyor anladığım kadarıyla. Örneğin ilk odada Switch'den gelen CAT6 modemi bağladım modem bağlanıyor fakat Switch'te diğer portlarda internet olmuyor landan Switch'e bağlantı olmadığı için. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek cihazla onu çözmen için firewall tarzı PPPoE bağlantısı yapabileceğin bir cihaz lazım. Bu da yönetilebilir Switch'lerde bile çok rastlanmayan bir özellik. Sizin için en mantıklı seçenek modemin LAN portundan Switch kullanmak olur şu an.

Yeni konular

Geri
Yukarı