Fiber kablo döşendikten sonra ne zaman aktif olur?

system32exec

Hectopat
Fiber kabloyu 1.5 hafta önce döşediler ne zaman aktif olur? Mevcut olarak Millenicom abonesiyim 79Mbps sınırsız internet kullanıyorum, fiber aktif olunca mevcut pakette etkili olur mu? Yoksa farklı pakete mi geçmem gerekecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber kabloyu 1.5 hafta önce döşediler ne zaman aktif olur? Mevcut olarak Millenicom abonesiyim 79Mbps sınırsız internet kullanıyorum, fiber aktif olunca mevcut pakette etkili olur mu? Yoksa farklı pakete mi geçmem gerekecek?
Bunu tahmin etmek zor hocam. Bize kablo çekildikten yaklaşık 2 ay sonra kutu yerleştirildi. Kutudan da 10 gün sonra aktif edildi. Bazı arkadaşlar daha uzun süre bekleyebiliyorlarmış. Ama aşağı yukarı 1-2 ay daha var diyebiliriz.

Aynı paketten fibere nakil yapabilirsiniz. Ben de Millenicom müşterisiyim. VDSL'de iken 50'lik paket kullanıyordum. Fiber aktif olunca 100'lük pakete geçerek nakil istedim. Siz isterseniz aynı paketten devam edebilirsiniz diye biliyorum yanlış olmasın. Fiber aktif olunca müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz.

Yakın zamanda Turkcell fiber çalışması yaptı mahallemde, halen devam ediyor. Herhangi bir kutu koyulmadı, ancak yere sanırım rögar dedikleri şeylerden yerleştirdiler. Paket konusunu müşteri hizmetlerini arayarak sorabilirsiniz.

Belli bir süresi yok maalesef.

Misal bizim TT fiber için 15-16 Haziran'da kutu takıldı, bütün dairelere OBK kabloları çekildi ama hala fiber aktif edilmedi. Ne zaman aktif olacak kim bilir.

Geri
Yukarı