Fiber kablo eve döşendikten sonra ne zaman kurulum ekibi gelir?

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Herkese merhaba,

Fiber kablo sonunda apartmandaki kutudan evime çekildi. Sonra modemi kurmaya ekip gelecek deyip gittiler. Bu sanırım kurulum ekibi oluyor, bu ekip ne zaman gelir? Fiber olduğu için modem vs. de getircekeler yanlarında.

Herkese merhaba,

Fiber kablo sonunda apartmandaki kutudan evime çekildi. Sonra modemi kurmaya ekip gelecek deyip gittiler. Bu sanırım kurulum ekibi oluyor, bu ekip ne zaman gelir? Fiber olduğu için modem vs. de getircekeler yanlarında.
Bir firmaya abonelik başvurusu yaptınız mı?

Herkese merhaba,

Bana cuma günü pazartesiye verdiler randevu.
Arayıp randevu al ya da bilgi al.
Pazartesi olmasına rağmen hafta sonu aradılar. Cumartesi ben yoktum pazar geldiler. Yani hızlı çalışıyor Antalya da. Orayı bilemem. Uzun sürmez her türlü.

Bir firmaya abonelik başvurusu yaptınız mı?

Evet hocam Netspeed'e başvuru yaptım 2 gün önce fibere geçmek için. TT kullanmadığımız için başta bizim eve çekmemişlerdi Netspeed'e başvurduktan sonra geldiler.

Bana cuma günü pazartesiye verdiler randevu.
Arayıp randevu al ya da bilgi al.
Pazartesi olmasına rağmen hafta sonu aradılar. Cumartesi ben yoktum pazar geldiler. Yani hızlı çalışıyor Antalya da. Orayı bilemem. Uzun sürmez her türlü.

Umarım öyle olur bende de.

Evet hocam Netspeed'e başvuru yaptım 2 gün önce fibere geçmek için. Ondan sonra geldiler zaten yoksa gelecekleri yoktu.
Bu hafta içerisinde kuruluma gelirler muhtemelen. Ben aynı adreste VDSL altyapıdan fiber altyapıya geçmiştim. Millenicom'u arayıp fibere geçmek istediğimi söyledikten 3 gün sonra kurulum için bir eleman gelmişti. Biz zaten çok öncesinde bütün dairelere kabloları çektirdiğimiz için adam 10 dakikada kurulumu yapıp gitmişti. Sizin de kablo çekilmiş. Yani her şey hazır. 1-2 gün içinde gelirler diye düşünüyorum. Hatta bugün gün içerisinde bile gelebilirler yoğunluk yoksa.

Bu hafta içerisinde kuruluma gelirler muhtemelen. Ben aynı adreste VDSL altyapıdan fiber altyapıya geçmiştim. Millenicom'u arayıp fibere geçmek istediğimi söyledikten 3 gün sonra kurulum için bir eleman gelmişti. Biz zaten çok öncesinde bütün dairelere kabloları çektirdiğimiz için adam 10 dakikada kurulumu yapıp gitmişti. Sizin de kablo çekilmiş. Yani her şey hazır. 1-2 gün içinde gelirler diye düşünüyorum. Hatta bugün gün içerisinde bile gelebilirler yoğunluk yoksa.

Yoğunluğa göre yani anladım teşekkürler.

Bu arada konudan bağımsız olarak Millenicom fiberi hala kullanıyorsanız memnun musunuz? Fiberde iyi diye duydum da.

Yoğunluğa göre yani anladım teşekkürler.

Bu arada konudan bağımsız olarak Millenicom fiberi hala kullanıyorsanız memnun musunuz? Fiberde iyi diye duydum da.
Rica ederim.

Evet hâlâ kullanıyorum ve memnunum. 112 civarı download 14 civarı da upload alıyorum. Aslında upload 8 ama son zamanlarda Türk Telekom upload artışına gitti benim upload hızım da şu an 15 Mbps.
Oyun oynamadığım için ping değerinin benim için pek önemi yok ama merak ediyorsanız o da 8 ms dolaylarında geziyor. Zaten altyapım FTTH (eve kadar fiber) olduğu için hangi firmayı kullanırsam kullanayım aşağı yukarı aynı hizmeti alacaktım. Belki ping biraz farklılık gösterirdi onun da dediğim gibi benim için bir önemi yok. Ha 8 olmuş ha 58 olmuş. Oyun oynayanlar için 50 ms büyük bir fark ama ben oyun oynamadığım için ping değerinin bir önemi yok benim için.

Benim en çok hoşuma giden nokta zamanında taahhüt verdiğim için şu an piyasanın oldukça altında fatura ödüyor olmam. 2021 yılının ekim ayında 2 yıllık taahhüt vermiştim. 114.90 TL internet fiyatı + 9 TL de kira bedeli toplamda 123.90 TL (yuvarlarsak 124 TL) ödüyorum. Şu an 124 TL'ye 100 Mbps bulmak imkansız sanırım. Güncel piyasayı takip etmediğim için fiyatları tam bilmiyorum da her şeye olduğu gibi internet fiyatlarına da zam geldiğini biliyorum. Ha, bu taahhüt illa ki bitecek ve yeni fiyatları illa ki ben de göreceğim ama 2 yıl boyunca ödediğim parayı hesaplarsak taahhütsüz firmalara göre çok daha az ödediğim ortada.

Rica ederim.

Evet hâlâ kullanıyorum ve memnunum. 112 civarı download 14 civarı da upload alıyorum. Aslında upload 8 ama son zamanlarda Türk Telekom upload artışına gitti benim upload hızım da şu an 15 Mbps.
Oyun oynamadığım için ping değerinin benim için pek önemi yok ama merak ediyorsanız o da 8 ms dolaylarında geziyor. Zaten altyapım FTTH (eve kadar fiber) olduğu için hangi firmayı kullanırsam kullanayım aşağı yukarı aynı hizmeti alacaktım. Belki ping biraz farklılık gösterirdi onun da dediğim gibi benim için bir önemi yok. Ha 8 olmuş ha 58 olmuş. Oyun oynayanlar için 50 ms büyük bir fark ama ben oyun oynamadığım için ping değerinin bir önemi yok benim için.

Benim en çok hoşuma giden nokta zamanında taahhüt verdiğim için şu an piyasanın oldukça altında fatura ödüyor olmam. 2021 yılının ekim ayında 2 yıllık taahhüt vermiştim. 114.90 TL internet fiyatı + 9 TL de kira bedeli toplamda 123.90 TL (yuvarlarsak 124 TL) ödüyorum. Şu an 124 TL'ye 100 Mbps bulmak imkansız sanırım. Güncel piyasayı takip etmediğim için fiyatları tam bilmiyorum da her şeye olduğu gibi internet fiyatlarına da zam geldiğini biliyorum. Ha, bu taahhüt illaki bitecek ve yeni fiyatları illaki ben de göreceğim ama 2 yıl boyunca ödediğim parayı hesaplarsak taahhütsüz firmalara göre çok daha az ödediğim ortada.

Kesinlikle daha az ödediğimiz kesin hocam. Ben Netspeed'e 230TL'ye geçtim 100Mbps modem kirası vs içerisinde. Millenicom da ise 220TL civarına geliyor ama Netspeed'ten devam etmek istediğim için ona geçmedim. En aşağı fiyatlar bu şekilde şu an siz iyi fiyata almışsınız.

Az önce aradılar ve geliyorlarmış kuruluma yardım eden herkese teşekkürler.

Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın şimdi modem vs bağlandı internet geliyor ama Technopat'a girerken fotoğraftaki gibi bir ekran geliyor. Kendi internetimle girince sorun yok. Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatsam çözülür mü? Bir xDSL istatislikleri ZTE modemde nerede biliyor musunuz?

IMG_20230605_155432_043.jpg

@Dejuf

Son düzenleme:
Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın şimdi modem vs bağlandı internet geliyor ama Technopat'a girerken fotoğraftaki gibi bir ekran geliyor. Kendi internetimle girince sorun yok. Modem arayüzünden güvenlik duvarını kapatsam çözülür mü? Bir xDSL istatislikleri ZTE modemde nerede biliyor musunuz?

Eki Görüntüle 1808041

@Dejuf
Fiberde xDSL istatistikleri olmaz. Güvenlik duvarını bir kapatıp deneyin isterseniz.
Forumda aynı sorunu yaşayan bir arkadaş modemi kapatıp açınca problemi çözülmüş: Çözüldü: Technopat'a bağlanırken "Please wait while your request is being verified." yazısı
Bu yöntemleri bir deneyin. Olmazsa forumda siz de yeni bir konu açıp yardım isteyin. Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor çünkü. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olsunlar.

Fiberde xDSL istatistikleri olmaz. Güvenlik duvarını bir kapatıp deneyin isterseniz.
Forumda aynı sorunu yaşayan bir arkadaş modemi kapatıp açınca problemi çözülmüş: Çözüldü: Technopat'a bağlanırken "Please wait while your request is being verified." yazısı
Bu yöntemleri bir deneyin. Olmazsa forumda siz de yeni bir konu açıp yardım isteyin. Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor çünkü. Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olsunlar.

Tamam hocam sağ olun.

Geri
Yukarı