Fiber kablo interneti düzeltir mi?

Selam, Konya'nın dış kısımlarına doğru oturduğumdan olsa gerek fiber kablo döşeli değil.
Ailem aşağıda Netflix izlerken ben oyun oynayamıyorum, babamı sonunda ikna ettik site boyu fiber döşettik,
Birkaç güne biter, işe yarar mı sizce?

Neden olmasın.

Daireye kadar GPON FTTH döşenirse ve hızlı paketten kullanırsanız iyileşeceğini umuyorum.

Giderir demek yanlış olur niye direkt olarak giderir diyorsunuz?

112 Mbps hızında download'a sahibim (Paketim 100 Mbps) ancak router'im fazla güçlü bir kablosuza sahip olduğu için indirme hızının tamamını alıyor bir cihaz dosya indirince. Bant kalmayınca oyuna ben de problem yaşıyorum. Haliyle bu durum tüm altyapılarda tüm kullanıcılar için geçerli. Şimdi diyecek bazıları ben problem yaşamıyorum ve indirme hızımın tamamını alıyorum. Yok arkadaşlar öyle bir durum yok. Kendim direkt olarak ölçüm yaptım. Demek ki sizler hızınızın tamamını almıyorsunuz. En azından size ayrılanın tamamını almıyorsunuz.

Şimdi kablosuz üzerinden indirme yapıp sonra aynı şekilde kablosuzdan oyun oynamaya çalışıyorsun ping girmesi normal diyenler de olacaktır.

İndirme yaptığım cihazın hızını 106 Mbps'ye sabitleyince ping falan girmiyor. Ağın boştaki pingiyle aynı pingi alabiliyorum. Ortada ciddi yanılgılar var ve çok az kişi ancak bu anlattığım durumu biliyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı