Fiber kablo işlerini kim yapar?

• Konuyu başlatan Glock
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 388

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Evde internet yok fiber kablonun sonuna doğru bir sorun oluştuğunu düşünüyorum.

Sonundan 30 cm kesip soket tekrar takılması lazım bu işlemi kim yapar?

Ayrıca ek yapıp uzatılması gerektiğinde de neresi yapabilir?

Türk telekom müşteri hizmetlerini arayın yardımcı olurlar sorun kablodan ise ekip gönderirler.

O işler için çok pahalı cihazlar gerekiyor. Bağımsız destek alabilirsin ama pahalıya patlar. Sen en iyisi operatörüne başvur.

Tahminen ne kadar maliyet çıkarırlar? Yani kesin bişey tabi ki söylenemez ancak ortalama 200-300 halledilir mi?

İstanbuldayım tahminen ne zamana getirirler. Birde fiyat ne alırlar?
Kullanıcı hatası değilse ücret almazlar tahminim. Eve ilk kurulumlarda istenen odaya mümkünse ücretsiz fiber kablo çekiyolar.

Kablonda bir sorun olduğunu düşünüyorsan internet sağlayıcının teknik ekibi illaki vardır arayın onlardan yardım alın. Başka birine yaptırmak isterseniz güzel fiyatlar çıkaracaklardır. Otdr cihazı ile kablonuzda hasar varsa tespit edilebilir füzyon cihazı ile de yapılabilir.

Servis sağlayıcı fibere ücretsiz geçirdi ancak odama kadar kabloyu getirmediler, getirmelerini de beklemiyordum açıkçası.

Servis bize bolca kablo bıraktı siz götürürsünüz diye, bizde elekçi çağırdık elektrikçi odaya götürdü hala problem yok odaya kurduk sistemi.

Ancak rahat duramadığımız için kabloyu görünmez yapalım dedik ve bi baktık internet yok :D

Kabloyu odada patlattık büyük ihtimal yani kullanım hatası.

Tahmini ne kadar masraf çıkartır?

Servis sağlayıcı TTNET

Tahmini ne kadar masraf çıkartır?

Fiyat olarak kesin bir şey denmez ki füzyon cihazı az para değil gelen kişi 200 300'e de iş yapmaz.

Arayın Telekom'u fiberi attınız gittiniz biz de odaya çekelim derken internet gitti gelin düzeltin bunu deyin gelsinler düzeltsinler.

Normal bir usatadan daha uyguna yaparlar büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı