Fiber Kablo ve CAT6 Kablo Türü Farkı

Sequester

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, bildiğiniz üzere Türk Telekom bir binaya fiber getirdiği zaman dairelere çekilen kablo türü CAT5 veya CAT6 oluyor -ben böyle biliyorum- bizim yeni yapılan binada da fiber var fakat her daireye çekilen kablonun türü CAT6. Türk Telekom'un 100 Mbps fiber internet tarifesini alacağım, almadan önce sizlere danışmak istedim. Fiber kablo çektirmeyi düşündüm kendi dairemize ama CAT6 ile arasında çok fark olmayacaksa yaptırmanın bir anlamı yok. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben genelde Türk Telekom'un FTTB fiber çektiğini bilirim. FTTH'dan farkı FTTH daireye kadar fiber kıl kablo ile gelir ve dönüştürücü ile ethernet kablosu olur. Senin dediğin zaten CAT 5E veya CAT 6 ile direk daireye gelir ama öneri FTP tipi CAT 6 kablodur. Tabii ki aralarında fark vardır ama yapacak birşey yok.

Bulunan kabloların fotoğrafını çektim ama boyutu 1 mb’tan yüksek olduğu için yükleyemiyorum. Kabloların üstünde HFFR CAT6 UTP yazıyor. Bu HFFR ve UTP nin tam olarak anlamı nedir ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı