Fiber kutu bağlantıları

koenigss

Decapat
Binama koyulan fiber kutunun kablolamaları bu şekilde yapıldı. Tüm sonlandırmalar yapılmış mı acaba? Pek bilgim yok bu konular hakkında.

Dosya Ekleri

• CEC92C89-9D07-445C-A4DD-86D621CB77AD.jpeg
    CEC92C89-9D07-445C-A4DD-86D621CB77AD.jpeg
    165,5 KB · Görüntüleme: 88
Aktif edilmedi halen hocam. Müdürlüğe dilekçe de bırakmıştım. Kutuyu bina dışına koymuşlar. Bunu da belirtmiştim. 1.5 ay gibi bir sürede hala bekletiyorlar. Sadece OBK kablosu mu çekilecek yani eve kadar ?
Evet sadece OBK çekimi kalmış. Esasen 1.5 ay uzun bir süre. Mümkünse müdürlüğe gidip planlama birimindeki arkadaşlara, kutunun üzerinden 1.5 ay geçmesine rağmen altyapının aktif edilmediğini söyleyebilirsiniz.

Evet sadece obk çekimi kalmış. Esasen 1.5 ay uzun bir süre. Mümkünse müdürlüğe gidip planlama birimindeki arkadaşlara, kutunun üzerinden 1.5 ay geçmesine rağmen altyapının aktif edilmediğini söyleyebilirsiniz.

Müdürlüğe gidip tekrardan bilgi almaya çalışacağım. Oradaki yetkili hemen dilekçe veriyor bir şey sorunca dilekçeyi doldurun diyor. Anlamadım bu sistemi. Kutu dışarıda OBK zarar görür tahminimce dışarıda hava koşullarında vs. değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Müdürlüğe gidip tekrardan bilgi almaya çalışacağım. Oradaki yetkili hemen dilekçe veriyor bir şey sorunca dilekçeyi doldurun diyor. Anlamadım bu sistemi. Kutu dışarıda OBK zarar görür tahminimce dışarıda hava koşullarında vs. değil mi?
Müdürlükte doğrudan planlama ekibiyle görüşün. Hava koşulları OBK'yı pek etkilemez merak etmeyin.

Kutu bağlantıları yapılmış.
Santral tarafından da bağlantı yapıldıysa evlere gidecek kablolar kalmış bir tek.

Kutu dışarıdaysa evlere dış mekan tipi telli ve genellikle gri veya siyah fiber kablolarından çekerler.
Sarı iç mekan tipi OBK'lar dış mekan için uygun değil.

Kutu bağlantıları yapılmış.
Santral tarafından da bağlantı yapıldıysa evlere gidecek kablolar kalmış bir tek.

Kutu dışarıdaysa evlere dış mekan tipi telli ve genellikle gri veya siyah fiber kablolarından çekerler.
Sarı iç mekan tipi OBK'lar dış mekan için uygun değil.
Drop kablo ile geldi kutuya kadar olan kablo. OBK çeşiti dış mekan için farklı değil mi? Doğru anladım sanırım.

Müdürlükte doğrudan planlama ekibiyle görüşün. Hava koşulları OBK'yı pek etkilemez merak etmeyin.
Kafam rahat olsun diye kablo kanalı yaparım garanti olur. Teşekkürler hocam bilgiler için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop kablo ile geldi kutuya kadar olan kablo. OBK çeşiti dış mekan için farklı değil mi? Doğru anladım sanırım.

Bahsettiğim dış mekan kablosu tam olarak o drop kablo. Evlere kadar dışarıdan geçecekse o kablodan çekerler.

Geri
Yukarı