Fiber modemde 2.4 GHz hızı düşük

ugurgok13

Femtopat
Daha fazla  
TurkNet'in fiber internetini kullanıyorum Wi-Fi'de 5 GHz'de 90 Mbps hız alırken 2.4 GHz de 20 Mbps hız alıyorum modem. ZTE'nin zxhn H298a modeliydi modemi değiştirtdim TP-Link acher C5v modemini verdiler 2.4 GHz'de 30 almaya başladım. 5GHz'yle aralarında bu kadar hız farkının olması normal mi? Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Testi kablo ile yaparsanız daha doğru sonuçlar alırsınız. Modeminizde problem olabilir.Yine sorunluysa değiştirmek zorundasın veya bir internetçi çağırman tavsiye edilir.
Bunu bir arkadaşım söyledi yanlış demişsem kusura bakma..

Normal. 2.4Ghz ve 5Ghz bu kadar fark ediyor.
Bu kadar farketmesindeki sebep ne?
Ayrıca şuan tp-link modeminde 35-50 arası hız almaya başladım 2.4 ghz de diğer modemde bu mümkün olmuyorudu.
Testi kablo ile yaparsanız daha doğru sonuçlar alırsınız. Modeminizde problem olabilir.Yine sorunluysa değiştirmek zorundasın veya bir internetçi çağırman tavsiye edilir.
Bunu bir arkadaşım söyledi yanlış demişsem kusura bakma..
Kabloluda ve ve 5 ghzde bi promlem yok 2.4ghzde bu kadar hız düşmesinde ki sebep ne? Bu modemler 2.4 ghzde 300 mbps ye kadar hız verebilen modemler ama 100 mbps nin zte modem 20 mbpsni veryordu tp-link modem 35-50 mbps arası hız ölçüyor ölçümleri de modem yanında yapıyorum.

Bende benzer sonuçlar alıyorum hocam 2.4 ile Max 40Mbps alırken 5GHz ile tam hız alıyorum gayet normal değerleriniz.
Hocam zte modemde 2.4 ghzde 20 alıyordum dün modem değiştirdim tp-link modeme geçiş yaptım kendi pc ve telefonumda ölçüm yaptığımda 38 mbps hız kardeşimin pc ve telefonunda yaptığımda 60-80 mbps hız alıyorum yani zte modemde sorun varmış muhtemelen hani sizde biraz araştırın bence arasında bu kadar hız farkı olmaması lazım çoğu kişi verilen zte modemden memnun değil.

Hocam ZTE modemde 2.4 GHz'de 20 alıyordum dün modem değiştirdim TP-Link modeme geçiş yaptım kendi PC ve telefonumda ölçüm yaptığımda 38 Mbps hız kardeşimin PC ve telefonunda yaptığımda 60-80 Mbps hız alıyorum yani ZTE modemde sorun varmış muhtemelen hani sizde biraz araştırın bence arasında bu kadar hız farkı olmaması lazım çoğu kişi verilen ZTE modemden memnun değil.

Hocam zaten 2.4G kullanmıyorum pek bana lazım olan 5GHz olanı çok önemsemediğim için problem olmuyor ZTE modemi değil de kendi routerımı kullanıyorum ben bu arada.

Hocam zaten 2.4G kullanmıyorum pek bana lazım olan 5GHz olanı çok önemsemediğim için problem olmuyor ZTE modemi değil de kendi routerımı kullanıyorum ben bu arada.
Hocam sinyal her yere ulaşmıyor daha önceden alınan 2.4 ghz bir sinyal genişletici router oluyor herhalde ondanda verim alabilmek için 2.4 ghznin hızını önemsiyorum bu 5 ghzlik modemi merkezi bir yere konumlandıramadığımız için.

Geri
Yukarı