5 GHz ayarlı modemde 2.4 GHz telefon çalışır mı?

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
5 GHz özellikli modem almak istiyorum, babam hariç hepimizin cihazı 5 GHz destekli ama babamınki 2.4. Modem 5 GHz de çalıştığında 2.4 GHz'li telefon internete bağlanabilir mi?

Wifi ayarlarında:
-Tek bir ağ var ise size ait ya ikisini destekler yada 2.4 destekler.
-İki tane ağ var ise örneğin biri A biri B diye o zaman o cihaz zaten 2.4GHz olan B'yi görür.

Aynanada hem 2.4 hem 5 ghz açabilirsiniz. Ayrı ağlar olarak gözükürler. 5G cihazlardan 5G, 2.4 G cihazlardan 2.4G ağa bağlanırsınız. Her iki ağın isimlerini farklı koymayı unutmayın.

5GHz bandına bağlanamaz ancak 2.4GHz bandına bağlanabilir.
5GHz destekli modemler genelde 2.4GHz destekler.

Evet alacağım modem 2.4 destekliyor ama 1 kişi hariç herkesin cihazı 5 GHz destekli olduğu için 5 GHz de çalıştırmak istiyorum. Bu durumda 2.4 olan telefon internete bağlanabilecek mi bunu öğrenmek istiyorum.

Evet alacağım modem 2.4 destekliyor ama 1 kişi hariç herkesin cihazı 5 GHz destekli olduğu için 5 GHz de çalıştırmak istiyorum. Bu durumda 2.4 olan telefon internete bağlanabilecek mi bunu öğrenmek istiyorum.

Tek başına 5GHz çalıştırmanız mantıksız olur.
5GHz'nin çekim alanı daha düşüktür. Zaten çalıştırsanızda çalıştırmasanızda pek bir fark olmaz.

Aynı anda hem 5 GHZ hem de 2.4 Ghz yi etkinleştirirseniz bağlanır.

Tek başına 5GHz çalıştırmanız mantıksız olur.
5GHz'nin çekim alanı daha düşüktür. Zaten çalıştırsanızda çalıştırmasanızda pek bir fark olmaz.

5 GHz de kullanmak istememin sebebi 2.4 GHz blutooth klavye mouse kulaklık vs modem bağlantısını etkiliyor sık sık bağlantım 2-3 Mbps hızlarına düşüyor. Ev çok küçük olduğu için çekim mesafesi çok dert değil.

Geri
Yukarı