Fiber vs VDSL ping farkı

Hiroo

Hectopat
Yakın zamanda Superonline fibere geçeceğim(200Mbps). Şu an Kablonet 50Mbps kullanıyorum . CS:GO oyununda ortlama 70-100 arasında değişiyor pingim. Sizce fibere geçince pingim ne kadar düşer? Denizlide yaşıyorum.

Son düzenleme:
Yakın zamanda Superonline fibere geçeceğim(200Mbps). Şu an Kablonet 50Mbps kullanıyorum VDSL. CS:GO oyununda ortlama 70-100 arasında değişiyor pingim. Sizce fibere geçince pingim ne kadar düşer? Denizlide yaşıyorum.
kablonet fiber diye biliyorum ve uçuk fark olmaz sunucuya olan uzaklığın belirler topluluk sunucusunda aynı interneti kullandığım istan buldaki arkadaşım 10 ping alırken ben erzincandan 40 alıyorum.

Genel fiber kullanımına göre değişir bağlı bulunduğun il ilçe ve mahallede ne kadar fazla fiber kullanıcısı olursa ping değerin o seviyede artış olacaktır. Tabii bu durum VDSL ile kıyaslanamaz seviyede Ve sadece santral kaynaklı değil kullandığın modem ile alakalıda ping değerleri değişmektedir. Bütün şartlar modem tarafı dahil iyi olduğunu varsayarsak 10-20 civarı ping alırsın. Tabi oyunun sunucularındaki limitleri olmadan Eğer belli limitler varsa en kral hatla bile o değerlerin altına inemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı