Fiberde 25 Mbps anlaşma yapınca 2.5MB download hızı veriyor

wolfuztein

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Anaokulu Öğretmeni
Merhabalar 25 Mbps fiber kullanıyorum, ancak indirme hızını 2,5 MB veriyor saniyede. Kuzenimin evlerinin oraya VDSL kurulmuş 25 Mbps sözleşmesi varmış, saniyede 25 MB ile indirme yapabilecekmiş şimdi 2,5 MB yerine? Dedim öyle şey mi olur, 25 Mbps ise 2,5 MB alırsın ama yok öyle değil VDSL'de dedi. Öyleyse eğer neden oluyor ki öyle, hatta sözleşmeme rağmen 50 MB ile de indirebilirim diyor. Nasıl oluyor?

Yine bir Megabit yanıltmacası vakası:

20 Megabit alıyorsunuz. 25 Megabit tamamını alıyor olsaydınız 3.125 Megabayt saniye Download alırdınız.

Upload'a zaten girmiyorum. O tam bir felaket.

İçler dışlar çarpımı yapacaksınız, basit bir doğru orantı sorusu.
Eğer 25 Mbps anlaşmaya 2.5 Mbps veriyorsa 250 Mbps anlaşma yaparsnız 25 Mbps hız alırsınız.

Eğer 25 Mbps anlaşmaya 2.5 Mbps veriyorsa 250 Mbps anlaşma yaparsnız 25 Mbps hız alırsınız.

O öyle değil. Eğer 25Mbps alıyorsa 2.5MB olmaz çünkü 1Mbps 125KB'ye eşittir.

Herkes aynı şeyi açıklamış sağ olun teşekkür ederim ama ben sorumu doğru soramadım herhalde, VDSL olunca farklı işliyormuş dedi, onu sormak istedim yani ne olursa olsun 25 Mbps de 2,5 - 3 arası indirme hızı olacak değil mi? Ona göre öyle değil diyor VDSL olunca tam olarak kullanabilecekmiş de 25 MB ile indirecekmiş. Böyle bir şey mümkün mü bunu sormak istedim sadece.

Herkes aynı şeyi açıklamış sağ olun teşekkür ederim ama ben sorumu doğru soramadım herhalde, VDSL olunca farklı işliyormuş dedi, onu sormak istedim yani ne olursa olsun 25 Mbps de 2,5 - 3 arası indirme hızı olacak değil mi? Ona göre öyle değil diyor VDSL olunca tam olarak kullanabilecekmiş de 25 MB ile indirecekmiş. Böyle bir şey mümkün mü bunu sormak istedim sadece.
Kuzeniniz sallamış. Öyle bir şey yok. Zaten kullanınca kendisi de fark edecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı