Fibere geçip modem değiştirmek ping düşürür mü?

Olga666

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. TurkNet'in VDSL 75 Mbps 8 upload internetini kullanıyorum, altyapım maksimum 68 Mbps desteklediği için genelde 60-55 download 8 upload oluyor. Ping de CS:GO'da 45-50 ms arası alıyorum fakat kardeşim tabletten internete bağlandığında video falan izliyor, o zaman 300-500'e çıkıyor. Sonra iniyor, yine çıkıyor. Şimdi benim altyapım fiber. Ben de fibere geçsem, bir de ZyXEL VMG8623-T50b modem alsam pingim düşer mi? Bu arada internete kablolu bağlanıyorum ve modem olarak illa ZyXEL almam gerekiyor, haberiniz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba internetiniz stabilize görünmüyor.Fiberde eğer güzel bir altyapınız var ise 20 ms'e kadar düşüş yaşadım ben. (Csgo'ds değil) Fiber mutlulukdur.

Merhaba internetiniz stabilize görünmüyor. Fiberde eğer güzel bir altyapınız var ise 20 Ms'e kadar düşüş yaşadım ben. ( CS:GO'DS değil) fiber mutlulukdur.

Hocam ping neden çıktığını anlamıyorum mesela 300 ms olunca hemen Speedtest yapıyorum ping 6 ms gösteriyor ne saçma bir durum.

Speedtest ile CS:GO sunucuları alaka? İkisi birbirinden farklı yerlerde.Speedtest en yakın veri sağlayıcıdan alıyor.CS:GO Steam serverlarından.

Yeni konular

Geri
Yukarı