Yeni modem ping düşürür mü?

Ben router aldım ping 300'lerden 80 100 gibi değerlere düştü.Ayrıca internet hızıda arttı.

Tavsiyem eğer kabloyla internet bağlıysa modemi değiştirmen bir işe yaramaz.Eğer wifi ile bağlıysan bir şekilde kablolu ve kablosuz bağlantının farkına bak stabilite ve hız farkı oluyorsa.Muhtemelen router veya modem işini görür.

Aldığım router asus rt-ac 51

Kendimde bu konuyla alakalı bir konu açıp deneyimlerimi aktarmıştım.Sonuç yukarıdaki gibi oldu.İstersen girip bakabilirsin.

Bir kişi de mantıklı bir öneri yapmamış. Yorum yazmak için yazmayın.

@Extramemes

Öncelikle;
  • Ağınıza kaç cihaz bağlı?
  • Kablolu bağlantı mı kullanıyorsunuz kablosuz mu?
  • Speedtest.net üzerinden test sonuçlarınızı paylaşın.

Kablolu olarak ben bağlanıyorum kablosuz olarak da 4 telefon bağlı Speedtest sonuçlarım ise 14.5 Mbps download 0.8 Mbps upload.

İnternet hızınız oldukça düşük ve birden fazla cihaz bağlı. Yeni bir modem almanız bir işe yaramayacak. Altyapınız destekliyorsa İSS'niz ile görüşüp daha yüksek hız alabileceğiniz bir internet paketine geçiş yapabilirsiniz. ADSL hizmetin size verebilecekleri maalesef kısıtlı.

İnternet hızınız oldukça düşük ve birden fazla cihaz bağlı. Yeni bir modem almanız bir işe yaramayacak. Altyapınız destekliyorsa İSS'niz ile görüşüp daha yüksek hız alabileceğiniz bir internet paketine geçiş yapabilirsiniz. ADSL hizmetin size verebilecekleri maalesef kısıtlı.
Aynısını en başta yazdım mantıklı yorum yapılmamış diyorsun. Genel konuşmayacaksan da belirt.

@Elektrikci_Hasan Konu sahibi herhangi bir internet hızı belirtmediği için genelleme yaparak cevap vermişsiniz. Belki de sorun internet hızı değildi. Ayrıca ağa tek bir cihaz bağlıyken ping sorunu yaşayacağını düşünmüyorum. Bu da sırf 16Mbps internet hızı yüzünden sorun yaşamadığı anlamına gelir.

Alınmanıza gerek yoktu.

Geri
Yukarı