Fidye virüsü nasıl temizlenir?

• Konuyu başlatan BlokJ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 625

BlokJ

Hectopat
Merhaba, arkadaş iPhone ile ilgili bir işlem yaparken dikkatsizliği sonucu fidye virüs yedi. Kaspersky ile tam tarama yaptık ve biraz virüsü silebildik. Arkadaşın Discord hesabının tokeni de çalındı ve sürekli sahte Nitro linki atılıyor. Acaba bu hariç hangi uygulama veya yöntem ile bu virüsleri silebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde ben ücretli tam sürüm uygulamalara daha çok güveniyorum. Norton 360 kullanıyorum ve senelerdir sorunsuz pürüzsüz geçinip gidiyoruz. Sadece anti-virüs olarak değil web sayfalarını gezinirken de şüpheli hareketlerin hepsini bildiriyor film sitelerindeki falan.

Genelde ben ücretli tam sürüm uygulamalara daha çok güveniyorum. Norton 360 kullanıyorum ve senelerdir sorunsuz pürüzsüz geçinip gidiyoruz. Sadece anti-virüs olarak değil web sayfalarını gezinirken de şüpheli hareketlerin hepsini bildiriyor film sitelerindeki falan.
Biliyorum hocam ben de Kaspersky Total Security kullanıyorum fakat arkadaş maalesef ki hiç bir uygulama kullanmıyordu. İş işten geçti şimdi de virüsü silmeye çalışıyoruz.

Yazılımların işe yaramadığı durumlar da bazen olabiliyor. Eğer kullandığınız yazılımlar sonucu yine de güvenemiyorsanız, sisteminize format atıp tüm şifrelerinizi değiştirerek mümkünse 2 aşamalı doğrulamaları açın.

Geri
Yukarı