FIFA 16 Kasma Sorunu

fifamods

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, sistemim gayet iyi R9 380X ekran kartı, 8 GB RAM ve i7 eski nesil de olsa 8 çekirdekli bir işlemcim var ve büyük hayal kırıklığı içerisindeyim. Sırf akıcı FIFA16 oynamak ve bazı programlar hızlı render almak için masraf yapıp ekran kartı aldım, 500 +80 bir power ve bunlar için anakart değiştirip elimdeki bütçeyi en efektif şekilde kullanıp bir sistem yenilemesi yaptım ama sonuç hüsran.

GTA 5 gibi bir oyunu ultra ayarlarda 1080p yağ gibi oynuyorum ama GTA'ya nazaran daha makul bir oyun olan FIFA 16'da yağ gibi oynayamıyorum, kasma yaşıyorum baya baya. Game booster vs. de denedim pek fark etmedi. Eski ekran kartım çok dandik bir kart olmasına rağmen aynı seviyede oynatıyordu oyunu bana zaten, ne anladım ben bu işten. Bir yerlerde bir sıkıntı var ama ne ? RAM değerleri normal gözüküyor, CPU %50'den yukarıya çıkmıyor oyun açıkken ki bunun yarısını oyun kullanıyor zaten (%25) ama disk değerleri anormal duruyor. Oyun yüklenen o en çok kasma yaşadığım ekranda disk değerleri %99 oluyor ama maç esnasında çok makul seviyelere düşüyor. Bir SSD alsam yağ gibi olur mu oyun acaba, harddiskim eski ve ses çıkarıyor artık, bir etkisi olsa GTA 5 niye kasmıyor diye de düşünmüyor değilim.

Şimdiden tüm önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar, şu sorunu çözsem benden iyisi yok :)

Oyun yüklenen ekranda / en çok kasma yaşanan ekran (disk değerine dikkat).

sdebgrh.PNG

Oyunda maç esnasında / yine disk değerine dikkat edin.

fdn.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı