GTX 660M tabanlı sistem FIFA 16 kasma sorunu

muhendis

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen hafta FIFA 16 aldım oyunda felaket bir kasma var. Çıkmadan önce demosunuda indirmiştim onda hiç sorun yoktu oynamıştım. Ama bu çok kasıyor oyuna girişte videoların yüklenmesinde vs sorun yok, ana menüye geldiğim zaman kasmaya başlıyor maç yapılmayacak kadar çok kasıyor.

Ekran kartı GeForce GTX 660M bu ekran kartıyla tüm FIFA ve PES serilerini yüksek çözünürlükte kasmadan oynadım GTA V açtı oynattı. Ram'de ve işlemci hızında sorun yok, DirectX 12 var oda güncel sorun nerede anlamadım.

Nvidia denetim masasında oyunu optimize ettim, görev yöneticisinden öncelik verdim, belgelerde fifasetup yapılandırma ayarlarını en düşüğe getirdim, oyunu repair ettim yok yine olmadı. Bilgisayar performansıyla ilgili bir şey değil gibi duruyor. Sizin görüşlerinizi çözümlerinizi bekliyorum..

Sorunu nasıl çözdüğünüzü yazar mısınız? Sizinle aynı sorunu yaşayanlara rehber olur. :)
Yapmadığım tek bir şey kalmış onu yaptım :)

Benim sorunum oyun içindeyken ekran kartı Nvidia'dan Intel'e geçmesiydi böyle oluncada oyun oynanmayacak derecede kasıyordu.
Çözümüde denediklerim dışında olmazsa en son ihtimal Biosa girip Switchable Graphics i devredışı bıraktım. Sorun çözüldü.

Biostan yapamam diyen olursa dxcpl.exe den çözülebilecek bi sorun başka bilgisayarda o ayarı yaptım düzeldi.

Bu oyunu hemen hemen tüm bilgisayarlar kaldırır. FIFA'nın paylaştığı minimun sistem gereksinimleri bir nevi "önerilen sistem gereksinimleri" FIFA bunu hep yapıyor. O kasmalar tamamen sistemdeki çakışmalardan diğer sorunlardan kaynaklı çözülebilecek sorunlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı