FIFA 17, PES 17 ve NB2K17 Gibi Oyunlar Çok Oyunculu Mu?

Tribalsatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdi ben FIFA 17'yi almak istiyorum. Fakat daha çok online oynamak için satın alacağım. Acaba FIFA'nın online modu nasıl? Hani böyle CS'deki gibi rekabetçi mod tarzı bir şey var mı? Yoksa mesela ne var online modda? Sadece online oynayacak biri için önerir misiniz? Aynı zamanda üstteki sorum PES 17 ve NBA 2K17 için de geçerli. Rekabet olayını seviyorum. O yüzden acaba bu 3 oyundan online oynamak için hangisini veya hangilerini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben FIFA 17'yi almak istiyorum. Fakat daha çok online oynamak için satın alacağım. Acaba FIFA'nın online modu nasıl? Hani böyle CS'deki gibi rekabetçi mod tarzı bir şey var mı? Yoksa mesela ne var online modda? Sadece online oynayacak biri için önerir misiniz? Aynı zamanda üstteki sorum PES 17 ve NBA 2K17 için de geçerli. Rekabet olayını seviyorum. O yüzden acaba bu 3 oyundan online oynamak için hangisini veya hangilerini önerirsiniz?
Dostum NBA 2K17 oyununda vardır ama nasıl olduğunu bilmiyorum. Diğerlerini anlatayım. FIFA 17 oyununda FUT Draft ve Ultimate Team adlı iki mod var. FUT Draft moduna girebilmen için 15.000 point biriktirmen gerek. Girdin diyelim. Sana 5 adet formasyon veriyor. Mesela 4-4-2 gibi. Sen sana uygun olanı seçiyorsun. Seçtikten sonra önce takım kaptanı olarak 5 futbolcu kartı sunuyor sana. 5 kartın içinden sana uygun olanını alıyorsun. Sonra diğer pozisyonlar için de aynısını yapıyorsun. İlk 11 oyuncusu bittikten sonra yedek oyuncularını da aynı şekilde seçiyorsun. Sonra 5 adet teknik direktör sunuyor sana ve uygun olanı seçiyorsun. Ha bu arada takım kimyası ve reyting çok önemli. Takım kimyasını yükseltmek için oyuncuların aynı ligden olmasına özen göster ve teknik direktörü de aynı ligden veya kurduğun ligin (ispanya liginden kuruyorsan ispanyol bir teknik direktör seç) milliyetinden seçmeye çalış. Reyting için de yüksek oyuncuları seçmeye çalış. Bütün bu işlemleri bitirdikten sonra maça giriyorsun. Galiba o kadro ile 2 maç yapabiliyorsun. Ultimate Team modunda ise transfer felan var. Normal lig gibi. PES 17 oyununda ise Myclub adlı bir mod var. O mod ise aynı Ultimate Team moduna benziyor.

Eğer futbol oyunlarını seviyorsan kesinlikle almalısın FIFA 17 oyununu. Ama PES 17 almanı önermem. Nedenleri:
  1. Lisans konusunda çok eksikleri var.
  2. Yıllardır neredeyse aynı şeyleri yapıyorlar. (FIFA 17 Journey moduyla geldi mesela)
  3. Gerçekçiliği az.
  4. Animasyonları az.
  5. Stadyum sayısı az.
  6. Zemin kamera açısına göre değişiyor. 1. açıda iyiyse 2. açıda kötüleşiyor.
  7. Spikeri yıllardır aynı şeylerden bahsediyor. Mesela FIFA 17' de yeni şeyler var. Hava durumundan bahsedebiliyor mesela.
  8. FIFA 17' de kadın futbolculara da yer verilmiş. PES 17' de yok. :D
  9. FIFA 17' de küçük ayrıntılar bile düşünülmüşken PES 17' de bunlar da yok. (Mesela serbest vuruşlarda hakemin topun önüne ve barajın önüne köpük sıkması, top taca çıktığında futbolcuların hareket yaparak topu almaları. Bunlar fazla önemli değil ama oyunu güzelleştiren şeyler.)
Ama ben yine de ikisinide (FIFA 17 ve PES 17) oynamak istiyorum dersen PES' in ücretsiz sürümü var bir dene sonra karar ver. PRO EVOLUTION SOCCER 2017 TRIAL EDITION on Steam Ama FIFA 17' yi kesinlikle almalısın. Biraz uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
@Fatih Toprak Eyvallah hocam detaylı açıklamanız için. Peki ranked sistem,sıralama vb. birşey var mı? Yani kazandıkça daha iyilerle eşleşmemizi sağlıcak bir sistem kullanılıyor mu Fifa'da yada Pes'te ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı