FIFA 18 DirectX Error

muratsahin9

Kilopat
Daha fazla  
Bu hata neden olabilir ? Önceden FİFA 17'de hiçbir sıkıntı olmadan oynayabiliyordum ama son 1 haftadan beri böyle hata alıyorum. Hem FİFA 17'de hem 18 demoda internette detaylı bir anlatım yok. 1-2 bir şey yaptım ama kurtulamadım bu hatadan.

fifa18.jpg

Kod:
DirectX Error
DirectX function 
"g_dx11Renderer-> getDevice()-> CreateRenderTargetView( colorTexture-> getTexture2d(), &dxDesc, &view-> m_renderTargetViews[targetIt])" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED ("The video card has been physically removed from the system, or a driver upgrade for the video card has occurred. "). GPU: "", Driver 38569. This error is usually caused by the graphics driver crashing; try installing the latest drivers. Also, make sure you have a supported graphics card with at least 512MB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son bir haftadır oluyor demişsin. Demek ki son sürücüyle ilgili hatalar mevcut. Frostbite oyun motorunun sürücülerle anlaşamadığı bir gerçek. Çok fazla problemle karşılaşılıyor.

385.69 öncesindeki sürüme geri dön ve tekrar dene.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi şuan ki sürüm 385.69 ama ben bu hatayı ilk olarak 385.45 sürümünde aldım. İnternetten bazı yazılara baktım bu konuyla ilgili kayıt defterinde işlem yaptım oyun dosyalarını kontrol ettirdim hatta oyun başlamadan önceki ayar kısmında pencere modunda ve dx 11 de çalıştırın dediler onu da yaptım ama gene birşey değişmedi. Artık kafayı yeme noktasına geldim. Fifa 17’ yi geçen sene ilk çıktığında aldım aylarca oynadım hiçbir sıkıntı yoktu ama son 1 haftadan beri bu hata var. Windows 10 güncellemeleride yapılı durumda.

Hatayı almadığınız bir sürüme dönmeyi dener misiniz rica etsem? Frostbite çok seçici bir oyun motoru. En ufak şeyde hata verip çökebiliyor. Ayrıca sadece sürücü kaynaklı olmayıp, oyunun kendi güncellemesi kaynaklı da olabilir.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi şuan ki sürüm 385.69 ama ben bu hatayı ilk olarak 385.45 sürümünde aldım. İnternetten bazı yazılara baktım bu konuyla ilgili kayıt defterinde işlem yaptım oyun dosyalarını kontrol ettirdim hatta oyun başlamadan önceki ayar kısmında pencere modunda ve dx 11 de çalıştırın dediler onu da yaptım ama gene birşey değişmedi. Artık kafayı yeme noktasına geldim. Fifa 17’ yi geçen sene ilk çıktığında aldım aylarca oynadım hiçbir sıkıntı yoktu ama son 1 haftadan beri bu hata var. Windows 10 güncellemeleride yapılı durumda.

Çözebildin mi sorunu çözdüysen nasıl çözdüğünü yazar mısın?

Hayır bugün format atıp deniyeceğim.

Şuan format attım ve driverları kurdum. 2 sefer maç yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı şuan kapattım tekrar oynayınca bir sıkıntı çıkarsa yazarım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı