FIFA 18 Ön Siparişi

SepuLtura

Kilopat
Daha fazla  
Bugün sizlere bir soru soracağım şimdi FIFA 18 29 Eylülde çıkıyor biliyorsunuzdur. Bende birkaç araştırma yaptım ve bazı sitelerde ön siparişinin gayet normal olduğunu yani Origin'e göre daha normal olduğunu gördüm normalde oyunlara ön sipariş vermem fakat konu FIFA olunca değişiyor maalesef. Oyun oldukça pahalı olarak piyasaya çıkıyor benimde merak ettiğim acaba ön sipariş fiyatımı daha ucuz yoksa çıktıktan sonraki fiyatımı yardımcı olursanız sevinirim:mutlu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sen bu oyunu her halükarda alacaksan. Yani, her Fifa oyununu alan o kesimdensen, al tabii. Çünkü o kesime oyun güzel mi, kötü mü, bug var mı önemli değil. O kesim sadece Fifa oyununa sahip olmayı, onu oynamayı istiyor.

Eğer o kesime ait değilsen, ben ön siparişi önermem. Zaten saçma bir uygulama, tamamlanmamış oyuna para veriyorsun. İlk çıktığında da seni denek olarak kullanıyor resmen, bütün yarım kalmışları, bugları sen buluyorsun. Paranla Beta tester oluyorsun resmen. Bekle, o kesim bugları falan bulsun. Şikayet edilsin, düzeltilsin, tamamlansın. Sonra sen bitmiş sürümünü al keyfini çıkara çıkara oyna.

Eğer sen bu oyunu her halükarda alacaksan. Yani, her Fifa oyununu alan o kesimdensen, al tabii. Çünkü o kesime oyun güzel mi, kötü mü, bug var mı önemli değil. O kesim sadece Fifa oyununa sahip olmayı, onu oynamayı istiyor.

Eğer o kesime ait değilsen, ben ön siparişi önermem. Zaten saçma bir uygulama, tamamlanmamış oyuna para veriyorsun. İlk çıktığında da seni denek olarak kullanıyor resmen, bütün yarım kalmışları, bugları sen buluyorsun. Paranla Beta tester oluyorsun resmen. Bekle, o kesim bugları falan bulsun. Şikayet edilsin, düzeltilsin, tamamlansın. Sonra sen bitmiş sürümünü al keyfini çıkara çıkara oyna.
Yıllardır FIFA'yı çıkar çıkmaz alırım, neden bahsettiğin hakkında hiçbir fikrim yok.
Ne öyle hatalar gördüm, ne paramla beta tester oldum.
FIFA serilerinde oyunun ufak hatalar içerebilecek versiyonu genelde Origin Access abonelerine özel olan, oyunun çıkışından bir hafta önceki 10 saatlik kullanım esnasında ortaya çıkabilir, hani o da kesin değil.
Bu bir futbol oyunu, olsa olsa bir iki defa oyun kapanır maça girerken en başta o da düzeltilir, bu oyunu Dishonored 2, Fallout 4 veya Mass Effect: Andromeda gibi oyunlarla karıştırmayalım, lütfen.
Zaten arkadaşımız FIFA serisine karşı ayrı bir sevgi duyduğunu da belirtmiş, bir kesime ayırman yanlış olsa da arkadaşımız ne olursa olsun oyunu edinecek.
Benim da bu arkadaşımıza tavsiyem, ön siparişi Durmaplay, Kinguin gibi sitelerden yapması ve bu şekilde oyun çıkmadan 2-3 gün önce Origin kodunu teslim alırsın bu sitelerden. Maalesef, Origin'den yapılan alışverişler cep yakıyor.

FIFA 17 ön sipariş ile aldım topu diktim arkadaşım ile oynuyorduk ve top kaleden kaleye girdi böyle saçmalık yok FIFA 18 tam sürüm çıkınca alacağım en iyisi öyle ve Durmaplay sitesini öneririm gayet uygun fiyatlı satıyor.

FIFA 17 ön sipariş ile aldım topu diktim arkadaşım ile oynuyorduk ve top kaleden kaleye girdi böyle saçmalık yok FIFA 18 tam sürüm çıkınca alacağım en iyisi öyle ve Durmaplay sitesini öneririm gayet uygun fiyatlı satıyor.
Oyun ilk defa bu sene Frostbite Motoru'na geçti.
Böyle ufak tefek sorunların olması normaldir.
Ön sipariş ile tam sürüm arasında bir fark yoktur. Çok göze batmayan basit hatalar sadece ön siparişte bulunmaz, oyun çıktıktan 6 ay sonra da olabilir. Hala ben bile 17'yi oynarken basit hatalar oluyor ama bunlar olacak oyun bu sonuçta. :)

Yani ayrı kesimden ne anladığınızı tam anlamadım ben. Bir bölüm insan her çıkan Fifa oyununu alıyor, bu bir gerçek. Tanıdığım da var öyle. Bu insanlar zaten ne olursa olsun alır dedim ki alıyorlar da. Ama ilk oyunun çıktığı anda oyun daha tam bitmemiş olur, tarihe yetiştirmek zorunda oldukları için bu artık her oyunda böyledir. Bitmeye yakınlığına göre sorunluluğu değişir ama her AAA oyun artık neredeyse tam bitmeden piyasaya çıkıyor. Bunun sebebi başka firmaların ürünleri ile kendi ürünlerinin tarihlerini önceden oyunu önemsemeyen, zamanlamayı ve parayı önemseyen pazarlamacıların belirlemesi.

Bu tarihten sonra çıkması da önce çıkması da zarara sokacağı veya oyunun geri de kalacak olması nedeni ile önemli. Yapımcılar da o tarihe oyunu yetiştiriyor ve elde olanı sunup, kalanı güncellemeler ile hallediyor.

Çıkmamış, neye benzediği bilinmeyen bir oyuna para vermek bana oldum olası saçma gelmiştir zaten. Ve ilk çıktığı tarihte oyuna başlayanlar da herkesten önce oyuna erişmiş olmaları artısının yanında firma için geniş kapsamlı bir mayın detektörü görevi görür. Firmalarda sosyal taraftan sorumlu başlı başına bir grup bulunur, sürekli forumları takip eder, kendi sayfalarını güncel tutar. Oyunu ilk oynayanlar, şurasında sorun var, burada takıldı diye konu açar, şikayet ederler. Bunları görülür, düzeltilir. Bethesta tarafında işler görülme evresinde kalıyor olsa da genelde böyle yürüyor.

Ben de arkadaşa
Eğer sen bu oyunu her halükarda alacaksan. Yani, her Fifa oyununu alan o kesimdensen, al tabii.
dedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı