Çözüldü FİFA 19 Analog Ters Çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Gamepadle falan alakası yok. Mesaj kasayım diye boş boş yazıp milletin vaktinden çalmayın, oyunda sorun var. Bende de bütün oyunlarda sorunsuz çalışıyor. FIFA 19'da sol analogda üst ve alt tam tersi yönde çalışıyor. Soldaki yön tuşlarında ise yukarıya basınca sanki sürekli basıyormuş gibi takılıyor ama gamepadle ilgili bir sorun değil.

Yalnız benim sorunu yaşadığım platform PC sanırım bu program Xbox ile alakalı. Bende işe yaramadı maalesef.

Orada eksik anlatmış adam şöyle oluyor ben çözdüm az önce sorunu. Aynı dediği gibi indir dosyayı "oyunun kuru olduğu yere atın. Programı yönetici olarak başlatın. Auto deyin ve tuşların otomatik atanmasını bekleyin 1-2 saniye sürecektir. programı kapatmadan oyuna girin." eksik olan kısım ise oyuna girmeden önce programda "Controller settings" kısmına geliyorsun orada Fifa19.exe seçip Save yapıyorsun sonra "Game settings" e gelin orada +add kısmına basıp fifa19.exe'yi oyunun kurulu olduğu klasörden seçip ekledikten sonra gelen yeni satırda yani fifa19.exe yazan satırın seçili olduğuna emin olduktan sonra sağ köşedeki Xinput files altındaki 64 Bit ise işletim sisteminiz X64 altındaki hepsini tikleyin 32 bitse X32 altındakileri tikleyin sonra aynı hizada en altta apply settings vs bir şey çıkacak ona tıklayın. Son olarak "Controller 1" kısmına gelip komple Save yapın tekrar ve programı kapamadan oyuna girin tüm sorunlar çözülüyor. Her FIFA oynadığınız zaman programı yönetici olarak çalıştırın sonra FIFA'yı açın. Bende sorun bu şekilde çözüldü.
Gamepadle falan alakası yok. Mesaj kasayım diye boş boş yazıp milletin vaktinden çalmayın, oyunda sorun var. Bende de bütün oyunlarda sorunsuz çalışıyor. FIFA 19'da sol analogda üst ve alt tam tersi yönde çalışıyor. Soldaki yön tuşlarında ise yukarıya basınca sanki sürekli basıyormuş gibi takılıyor ama gamepadle ilgili bir sorun değil.

Yalnız benim sorunu yaşadığım platform PC sanırım bu program Xbox ile alakalı. Bende işe yaramadı maalesef.

Orada eksik anlatmış adam şöyle oluyor ben çözdüm az önce sorunu. Aynı dediği gibi indir dosyayı "oyunun kuru olduğu yere atın. Programı yönetici olarak başlatın. Auto deyin ve tuşların otomatik atanmasını bekleyin 1-2 saniye sürecektir. programı kapatmadan oyuna girin." eksik olan kısım ise oyuna girmeden önce programda "Controller settings" kısmına geliyorsun orada Fifa19.exe seçip Save yapıyorsun sonra "Game settings" e gelin orada +add kısmına basıp fifa19.exe'yi oyunun kurulu olduğu klasörden seçip ekledikten sonra gelen yeni satırda yani fifa19.exe yazan satırın seçili olduğuna emin olduktan sonra sağ köşedeki Xinput files altındaki 64 Bit ise işletim sisteminiz X64 altındaki hepsini tikleyin 32 bitse X32 altındakileri tikleyin sonra aynı hizada en altta apply settings vs bir şey çıkacak ona tıklayın. Son olarak "Controller 1" kısmına gelip komple Save yapın tekrar ve programı kapamadan oyuna girin tüm sorunlar çözülüyor. Her FIFA oynadığınız zaman programı yönetici olarak çalıştırın sonra FIFA'yı açın. Bende sorun bu şekilde çözüldü.

Çözüm

bu sefer de menüleri ikili atlamaya başladı ve ters sorunu düzelmedi

Gamepadle falan alakası yok mesaj kasayım diye boş boş yazıp milletin vaktinden çalmayın, oyunda sorun var. Bende de bütün oyunlarda sorunsuz çalışıyor. FIFA 19'da sol analogda üst ve alt tam tersi yönde çalışıyor. Soldaki yön tuşlarında ise yukarıya basınca sanki sürekli basıyormuş gibi takılıyor ama gamepadle ilgili bir sorun değil.

Orada eksik anlatmış adam şöyle oluyor ben çözdüm az önce sorunu. Aynı dediği gibi indir dosyayı "oyunun kuru olduğu yere atın. Programı yönetici olarak başlatın. Auto deyin ve tuşların otomatik atanmasını bekleyin 1-2 saniye sürecektir. programı kapatmadan oyuna girin." eksik olan kısım ise oyuna girmeden önce programda "Controller settings" kısmına geliyorsun orada Fifa19.exe seçip Save yapıyorsun sonra "Game settings" e gelin orada +add kısmına basıp fifa19.exe yi oyunun kurulu olduğu klasörden seçip ekledikten sonra gelen yeni satırda yani fifa19.exe yazan satırın seçili olduğuna emin olduktan sonra sağ köşedeki Xinput files altındaki 64 Bit ise işletim sisteminiz X64 altındaki hepsini tikleyin 32 bitse X32 altındakileri tikleyin sonra aynı hizada en altta apply settings vs bir şey çıkacak ona tıklayın. Son olarak "Controller 1" kısmına gelip komple Save yapın tekrar ve programı kapamadan oyuna girin tüm sorunlar çözülüyor. Her FIFA oynadığınız zaman programı yönetici olarak çalıştırın sonra FIFA'yı açın. Bende sorun bu şekilde çözüldü.

Abi sana kurban olayım yahu. Adamsın adam. Kaç saattir uğraşıyorum, sayende yaptım.

Geri
Yukarı