FIFA 19 Ani FPS Düşme Sorunu

tulsa

Decapat
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Aşağıda bilgisayarımın özelliklerini görebilirsiniz. İlk aldığımdan beri son 1 yıla kadar hiçbir sorun yaşamazken son 1 yıldır gerçekten çok fazla uğraşıyorum. Oyunlarda üst düzey ısınmalar başladı ve mecburen en düşük grafik ayarlarını seçmek zorunda kalıyorum. Termal macun değişimi, soğutucu gibi bir çok seçeneği denesem de nafile. Şimdi de FIFA 19'da böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Her geçen gün daha da artıyor sorun. Maç esnasında ani FPS düşmeleri oluyor ve sanki slow motion gibi bir oynanış oluyor. 3 saniye sürüyor normale dönüyor ama daha çok sıklaşıyor. Ne yapacağımı bilemedim. Bu sorunlar ile bu yıl karşılaşmaya başladım. Bilgisayara bi ara bi format atmıştım orda mı bi sorun oluştu diye de düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar Özellikleri:
ASUS K555LN-XO406H
2.4 GHz Turbo ile 3 GHz CPU
12 GB DDR3 RAM
Nvidia GeForce GT840M
Intel Core i7 5500U

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle ısınma sorunu yaşıyorsunuz. Yük altında iken sıcaklıkları kontrol edin. Yüksek değerlerde çıkarsa, bilgisayarı güzelce bir temizleyip termal macunu da yenileyin.

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Aşağıda bilgisayarımın özelliklerini görebilirsiniz. İlk aldığımdan beri son 1 yıla kadar hiçbir sorun yaşamazken son 1 yıldır gerçekten çok fazla uğraşıyorum. Oyunlarda üst düzey ısınmalar başladı ve mecburen en düşük grafik ayarlarını seçmek zorunda kalıyorum. Termal macun değişimi, soğutucu gibi bir çok seçeneği denesem de nafile. Şimdi de FIFA 19'da böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Her geçen gün daha da artıyor sorun. Maç esnasında ani FPS düşmeleri oluyor ve sanki slow motion gibi bir oynanış oluyor. 3 saniye sürüyor normale dönüyor ama daha çok sıklaşıyor. Ne yapacağımı bilemedim. Bu sorunlar ile bu yıl karşılaşmaya başladım. Bilgisayara bi ara bi format atmıştım orda mı bi sorun oluştu diye de düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bilgisayar Özellikleri:
ASUS K555LN-XO406H
2.4 GHz Turbo ile 3 GHz CPU
12 GB DDR3 RAM
Nvidia GeForce GT840M
Intel Core i7 5500U
Yüksek ihtimal ısınmadan dolayı ani FPS kaybı yaşamaktasın. Oyunu oynarken ki sıcaklıkları bizimle paylaşabilir misin?
Oyundayken ki sıcaklıkları öğrenmek için HWMonitor programını kullanabilirsin. Programın indirme linkine buradan ulaşabilirsin.
Programı indirdikten ve kurulumunu yaptıktan sonra çalıştırın. Ekte paylaştığım fotoğraftan da anlayacağınız üzere, oyun esnasında ki işlemcinin ve ekran kartının ulaştığı maximum dereceyi öğrenin ve bizimle paylaşın.
Ek bir çözüm olarak Vsync açık olarak oynamayı deneyin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,5 KB · Görüntüleme: 176
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı