30 bin TL altı ekran kartı tavsiyesi

İki tane rampage q27 var
O zaman ya 4070 TiS, ya 7900XT öneririm ben. İkisi arasından da 7900XT, çünkü VRAM farkı, ileriye dönüklük ve saf kas gücü açısından, ha bir de TiS'in alt-orta tasarımından daha ucuza üst tasarım XT alıyorsun. Ona göre de TiS'in cafcafları var işte DLSS'tir FG'dir CUDA'dır falan. Artık orada seçim sana kalmış. Eğer TiS alacaksan Galax EX Gamer al.

30000 lirada benim tavsiyem 7900XT olacaktır, cafcafı kenara bırakırsan saf kas gücünde dediğin kartların tümünden daha iyi.

Eğer 30000 üstü 1 lira bile olmaz dersen de 29600'e ASUS TUF tasarımı mevcut. İki tasarım da gayet kaslı ve sorunsuz tasarım, ancak XFX bir gömlek daha üst AMD kartlarda genelde.

Hocam AMD kartlar RTX açınca NVIDIA kartlara göre acayip düşüş yaşıyorlar ama bunu da göz önünde bulundurun.

Hocam AMD kartlar RTX açınca NVIDIA kartlara göre acayip düşüş yaşıyorlar ama bunu da göz önünde bulundurun.
2021 Ocak'ta 5700XT'yi sattığımdan beri RTX karttayım, 2023 Ocak'a kadar 2070S kullandım, şu anda da 3060 Ti var, açık söyleyeyim daha bir sefer RT açmadım. DLSS belki açmışımdır 1 ya da 2 sefer, onda da çamur edip batırıyor diye kapattım sonra. RT o kadar da büyütülecek bir şey değil, alıp da gerçekten isminin hakkını verecek kadar kullanan kişi sayısı %5 ya vardır ya yoktur.

3060 Ti'ı alırken sırf aynı düşünceden dolayı 6700XT almadım, şu anda gerek kas gücü gerek VRAM olarak 1080P olmama rağmen sınıra takılıyorum. Aynısı ya da bir benzeri de 2 yıl içerisinde şu anki nesil kartlarda olacak.

2021 Ocak'ta 5700XT'yi sattığımdan beri RTX karttayım, 2023 Ocak'a kadar 2070S kullandım, şu anda da 3060 Ti var, açık söyleyeyim daha bir sefer RT açmadım. DLSS belki açmışımdır 1 ya da 2 sefer, onda da çamur edip batırıyor diye kapattım sonra. RT o kadar da büyütülecek bir şey değil, alıp da gerçekten isminin hakkını verecek kadar kullanan kişi sayısı %5 ya vardır ya yoktur.

3060 Ti'ı alırken sırf aynı düşünceden dolayı 6700XT almadım, şu anda gerek kas gücü gerek VRAM olarak 1080P olmama rağmen sınıra takılıyorum. Aynısı ya da bir benzeri de 2 yıl içerisinde şu anki nesil kartlarda olacak.
Bana amd öneriyorsun ama kendin nvdia mı kullanıyorsun:) yoksa beni ateşe atmaya mı çalışıyorsun :)

O zaman ya 4070 TiS, ya 7900XT öneririm ben. İkisi arasından da 7900XT, çünkü VRAM farkı, ileriye dönüklük ve saf kas gücü açısından, ha bir de TiS'in alt-orta tasarımından daha ucuza üst tasarım XT alıyorsun. Ona göre de TiS'in cafcafları var işte DLSS'tir FG'dir CUDA'dır falan. Artık orada seçim sana kalmış. Eğer TiS alacaksan Galax EX Gamer al.
Dlss 3 için nvida düşünüyordum bu arada daha uzun süre götürebilir diye.

@The Man From E.A.R.T.H. Bilgili biri olduğunu düşünerek gerçekten 4070 süper dual ocsiz bir karta 23 bin vermek yerine 4070 tis e 10 bin tl daha fazla vermek daha mı mantıklı?

Son düzenleme:
Bana AMD öneriyorsun ama kendin Nvidia mı kullanıyorsun:) yoksa beni ateşe atmaya mı çalışıyorsun :)

DLSS 3 için Nvidia düşünüyordum bu arada daha uzun süre götürebilir diye.

@The Man From E.A.R.T.H. Bilgili biri olduğunu düşünerek gerçekten 4070 Super Dual OC'siz bir karta 23 bin vermek yerine 4070 TiS'e 10 bin daha fazla vermek daha mı mantıklı?
Üçüne de ayrı ayrı cevap vereyim.

Tam tersi kendi pişmanlığımı anlattım, önümüzdeki ay 6800XT'ye geçiyorum ben de :D

DLSS ve FG rakibi olarak FSR ve AFMF de mevcut, ama ben açıkçası hiçbirini kullanmam yalan yok :D. Nvidia kas gücü eksiğini DLSS'le kapatmaya çalışıyor, ama bu sırada da kaçınılmaz şekilde kaliteden kayıp yaşıyorsun. İstediği kadar yapay zeka o bu şu cart curt olsun, 2K Quality DLSS dediğimiz şeyin native çözünürlüğü 1707x960, FHD bile değil aslında yani.

Valla hocam 8-9. Yılıma girdim toplulukta aktif olarak yer almaya, topladığım sistem sayısının haddi hesabı yok, fiziksel olarak da piyasadaki parçaların %50'si geçti elimden. Ben önerimi yaparım, gerisi sana kalmış kredi kartında senin ismin yazıyor sonuçta :D.
4070S TiS'e kıyasla daha fiyat performans, ancak sen 2 tane 2K monitör kullanıyorsun. O kas gücüne bence ihtiyacın var, 4070S senden çok benlik bir kart. İşte kas gücü oldu mu da 7900XT bence daha öne çıkıyor, üst bir 4070S tasarımı ile aynı fiyata alıyorsun çünkü aynı zamanda. Ancak yok ben Nvidia kalayım kararım kesin diyorsan da piyasadaki alınır en ucuz model Galax EX Gamer modeli, o da 33-34 falan.

Geri
Yukarı