FIFA 19'u FC 24 gibi yapmak

Order S

Decapat
Bildiğimiz üzere FIFA 19 üzerinden 5 yıl geçmiş bir oyun. Bu yüzdende mekanikleri günümüze göre kütük gibi kalıyor.

Örnek vermek gerekirse; Topu sürmeye başladığınızda arkadaki rakip birden yanınıza gelip hızınızı hiç kesmezseniz bile omuzu koyup topu alabiliyor. Şahsen birkaç ay önce bu sorundan çokca şikayetçiydim. Oyun çok ağır ve hantal kalıyor, oyuncular hızlanamıyor ve tek omuzda yere düşüyorlardı. Bu yüzden ayarları kurcaladım ve FIFA 19'u tabiri caizse FC 24 gibi hızlanıp rakipleri geçebileceğimiz, driblinglerde oyuncularımızın yerlerde sürünmeyeceği bir hale getirmeye çalıştım. Ve kendimce başarılı oldum. Bu rehberimde de size yardımcı olmaya çalışacağım, Keyifli okumalar.

1- Hazır bir kariyeriniz varsa Sezon>Ayarlar'a gidin.
Sonrasında öncelikle zorluk seviyenizi hangi seviyede oynuyorsanız 1 tık üstüne çekin .

(Sebebi ise bundan sonra yapacağımız ayarlar oyuncuları hızlandırmak üzerine olacak. Eğer ki herkes çok hızlı olursa tutabilen kimse olmaz bu yüzden zorluğu arttırın ki AI savunma yapabilsin.)

1712701846102.png

2- Aynı yerin aşağısında Oyun Hızı ayarını yavaş yapın.

Bunun sebebi ise oyuncuları hızlandırdığımızda tempo çok yüksek olur bunu düşürmek için bu ayarı yavaş yapmak şart.

1712702051537.png

3- Ayarlardan "Kullanıcı Oyun Mekaniğini Özelleştirme" sekmesine gelin ve aşağıda verdiğim ayarları uygulayın.

Bu tamamen bizim futbolcularımızı hızlandırmaya yönelik bir ayar. Bu sayede arkadan gelen rakip sizi rahatça bloke edemez hızlanıp ondan sıyrılabilirsiniz.

(Not: Pas hatası ayarı kişiye özeldir. Ben adil rekabet olsun diye her iki tarafınkini de %0'a çektim.)

1712702219328.png

4- "Bilgisayar Oyun Mekaniğini Özelleştirme" Sekmesine gelin ve aşağıdaki ayarları uygulayın.

Bu ayar ise hız konusunda ne bizden geri ne de bizden ileri olmalarını sağlayan bir ayar. (Not: Sadece biz botlardan daha hızlı bi şekilde sıyrılabileceğiz, endişeniz olmasın oyun içinde neredeyse hızlar eşit.)

1712702482587.png

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Dediğim ayarları yaparsanız sizde oyununuzu eski tarz mekanikten bir nebze kurtarabilirsiniz. En azından sürekli omuz ile yere düşürülmez, dribling yapabilirsiniz. Umarım rehberim faydalı olmuştur herkese iyi günler. 🙃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı