FIFA 20 elektrik kesintisi sonrası Save dosyası bozuldu

TheMentalist1

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece FIFA 20 oynarken elektrikler kesildi. Bugün oyunu tekrar açtığımda tüm ayarlarım sıfırlanmıştı. Ekran parlaklığının giriş ekranından sonra kararması, kariyerime tıkladığımda oyundan atması gibi birçok problem mevcuttu. Kariyer dosyamı kopyalayarak yeni bir profil oluşturdum. Sıfırdan oluşturduğum için bu sefer oyun sorunsuz çalışıyor fakat kopyaladığım eski kariyer dosyama tıkladığımda oyundan atıyor. Bir elektrik kesintisi yüzünden saatlerce emek harcadığım kariyer kaydım tamamen gitti mi, yoksa kurtarma şansım var mı?

Ben de kurtarılamaz diye biliyorum, geçmiş olsun hocam.

FIFA oynarken eski laptopumda da elektrik kesintileri yaşamıştım fakat en son save aldığım yerden devam ediyordum. Oyunun dosyalarının bozulması garip geldi bana. Diğer oyunlar için de geçerli midir bu durum?
Sorunu yaşayan başkaları da olduysa yalnızca oyunu kaydettiğiniz son save dosyası "corrupted" oluyormuş. FIFA otomatik kaydetme de aldığından save'inizin birkaç gün gerisinden devam edebiliyorsunuz. Tabi oyun içi ayarlar, takım adları, arayüz görselleri gibi birçok dosya zarar gördüğünden mevcut profilinizi silmeniz gerekiyor. Belgeler/FIFA20/settings dosyasından otomatik kaydedilen kariyer dosyalarını masaüstüne kopyaladıktan sonra bozulmuş olan FIFA 20 dosyasını silin ve FIFA 20'ye girerek yeni bir profil oluşturun. Daha sonrasında masaüstüne kopyaladığınız dosyaları settings dosyasının içine kopyalayın.

Son düzenleme:
FIFA oynarken eski laptopumda da elektrik kesintileri yaşamıştım fakat en son Save aldığım yerden devam ediyordum. Oyunun dosyalarının bozulması garip geldi bana. Diğer oyunlar için de geçerli midir bu durum?
Sorunu yaşayan başkaları da olduysa yalnızca oyunu kaydettiğiniz son Save dosyası "corrupted" oluyormuş. FIFA otomatik kaydetme de aldığından Save'inizin birkaç gün gerisinden devam edebiliyorsunuz. Tabi oyun içi ayarlar, takım adları, arayüz görselleri gibi birçok dosya zarar gördüğünden mevcut profilinizi silmeniz gerekiyor. Belgeler/FIFA20/settings dosyasından otomatik kaydedilen kariyer dosyalarını masaüstüne kopyaladıktan sonra bozulmuş olan FIFA 20 dosyasını silin ve FIFA 20'ye girerek yeni bir profil oluşturun. Daha sonrasında masaüstüne kopyaladığınız dosyaları settings dosyasının içine kopyalayın.

Bütün oyunlar için geçerliir. Özellikle oyun otomatik kayıt yaparken elektrik kesilirse olabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı