FIFA 20 menüde 30 FPS sorunu

Efeb

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar hemen konuya gireyim, maç esnasında 60 FPS ve daha üstü alabiliyorken menülerde veya ara sahnelerde 30 FPS sabit kalıyor ve FPS kilidini kaldırsam bile sorun çözülmüyor. YouTube'da birkaç videoda NVIDIA denetim masasından FIFA 20 ayarlarından düşey senkranizasyonu uyarlamalıya çekince oluyor diyorlar ama laptop kullanıyorum ve bende sadece aç ve kapat sekmeleri var ( NVIDIA'nın en son sürümünü kullanıyorum ) File sharing and storage made simple ekran görüntüsü burada

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani sen diyorsun ki, bütün insanlar cahil, enayi gibi yüksek sistemler alıp, yüksek FPS oranları istiyorlar.
Öncelikle seni FPS nedir, ne işe yarar konusunu detaylı incelemeye davet ediyorum.

Ayrıca, eskiden insanlar oyunları heyecanla, tutkuyla oynuyorlardı. Şimdi haliyle öyle olmadığı için, takıntılı bir şekilde, en iyi gerçekçiliği ve akıcılığı istiyorlar, bu çok normal bir istek.

Sende haklısın.
Ayrıca konu saptırma lütfen. Kimseye enayi dediğim yok. Ayrıca yüksek sistemim yok tüm oyunlarda sabit 30 FPS alıyorum yorum olsun diye yazma yani.

Sende haklısın.
Ayrıca konu saptırma lütfen. Kimseye enayi dediğim yok. Ayrıca yüksek sistemim yok tüm oyunlarda sabit 30 FPS alıyorum yorum olsun diye yazma yani.
Ben de çoğu oyunda 30 FPS alıyorum ancak spor oyunlarında FPS 60'ın altına düştüğü vakit oynanmayacak kadar sıkıyor insanı.

Sende haklısın.
Ayrıca konu saptırma lütfen. Kimseye enayi dediğim yok. Ayrıca yüksek sistemim yok, tüm oyunlarda sabit 30 FPS alıyorum, yorum olsun diye yazma yani.
FPS'nin iki açılımı var:
  • Biri senin de dediğin gibi First Person Shooter. Yani oyunu karakterin gözünden gördüğümüz silahlı oyunlar.
  • İkincisi ise Frame per Second. Yani saniyede ekrana gelen kare sayısı.
Amerikan İngilizcesinde filmlere Motion Picture denir. Yani hereketli resim. Bunun nedeni 24 kareyi hızlı hızlı oynattığınızda ortaya bir film çıkmasıdır. Hatta Amerikan Sinema Filmleri Derneği'nin orijinal adı Motion Picture Association of America'dır.

Bilgisayarda da benzer biri durum söz konusudur. Kareler ekrana hızlı hızlı geldiğinde akıcı bir görüntü oluşur. Saniyede 24 kare ile oyun oynamak 24 FPS'ye tekabül eder. 24 frames per second. Yani saniyede 24 kare. PC'de FPS önemlidir zira ekrana ne kadar çok kare gelirse o kadar akıcı bir oyun deneyimi yaşarsınız. 30 FPS altı düşük performans olarak nitelendirilmektedir. Fakat ideal olan, piyasadaki birçok monitörün yenileme hızı olan saniyede 60 kareye ulaşılmasıdır.

İnsan gözü saniyede 30 kare (30 FPS) ile 60 kare (60 FPS) farkını açık ve net bir biçimde anlayabilir. Hatta 60'tan 144 kareye çıkıldığında bile farkı anlarsınız. Oyun çok daha akıcı olacaktır.

Konu ile ilgili hazırladığımız bir videoyu izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam yüksek FPS ve akıcılık almak için, oyunları daha iyi oynamak için, binlerce lira para veriyor. Haliyle de bu düşük olunca, sitem etmesi normal.

Burada ne sorun var?
Ben mi sırf yorum yapmak için yorum yazıyorum?

Arkadaş düşük FPS oranından şikayetçi, sen düşük FPS oranından memnun olmamasından.
Gülünç bir durum.

NVIDIA bilmem ançak AMD bu sorunu çözümü var benim yaptığım ayarları benzerini kendi NVIDIA denetim masasında yapabilirsiniz ilk once oyun ayalarında 30 FPS alacağız çünkü 30 FPS almazsak eğeri oyun feci şekilde sistem ne olursa olsun kasıyor daha sonra AMD NVIDIA denetim masasında oyunlar bölümünü seçip oradan geliştirilmiş senkronizasyon şeçiyoruz ve daha sonra uygula deyip çıkıyoruz oyun girip test ediyoruz eğer sadece 60FPS sabitlemek istiyorsanız AMD chill açıp 2 şeçenek 60 ayarlıyoruz altta attığım fotolara bakabilirsiniz.

AMD.png
fifa 20.png

Bildiğim kadarıyla ara sahne ve menüde 30 fps limiti var. Bunu kapatmak için de oyunu zorla dx11 ile açmak gerekiyor. Ayrıca başlatıcı ayarlarında sınırsız fps ve v-sync kapalı yapmak gerekiyor.

@volkankelebek @AzureDragon @Elementor teşekkür ederim yardımlarınız için ama volkan bende amd deki gibi bir yer çıkmıyor ayrıca @techno2004 keşke biraz yardım etmeye çalışsaydın burada boş yapacağına 30 fps benim için sorun değil zaten 2 yıldır öyle oynuyorum ama imkanım varken neden çözmeyeye çalışmayayım sistemim kötü olup böyle 30 fps alsaydım zaten sorun demezdim ama 8 bin tl lik laptop kullanıyorum ve maç esnasında fps kilidi kapalıyken 150 fps alıyorken menüde 30 fps almak bir sorun oluyor bu olayı bukadar uzatmanıda anlamış değilim diğer arkadaşlara teşekkür ederim hala aynı 30 fps alıyorum

@volkankelebek @AzureDragon @Elementor teşekkür ederim yardımlarınız için ama volkan bende AMD'deki gibi bir yer çıkmıyor ayrıca @techno2004 keşke biraz yardım etmeye çalışsaydın burada boş yapacağına 30 FPS benim için sorun değil zaten 2 yıldır öyle oynuyorum ama imkanım varken neden çözmeyeye çalışmayayım sistemim kötü olup böyle 30 FPS alsaydım zaten sorun demezdim ama 8 bin TL'lik laptop kullanıyorum ve maç esnasında FPS kilidi kapalıyken 150 FPS alıyorken menüde 30 FPS almak bir sorun oluyor bu olayı bu kadar uzatmanıda anlamış değilim diğer arkadaşlara teşekkür ederim hala aynı 30 FPS alıyorum.

NVIDIA belkim dikey yineleme diye bir şey varsa orada her zaman açık olarak işaretle veya geliştirilmiş senkronizasyon yoksa v-Sync olabilir biraz kurcala istersen kesinlikle vardır çözümü.

NVIDIA belkim dikey yineleme diye bir şey varsa orada her zaman açık olarak işaretle veya geliştirilmiş senkronizasyon yoksa v-Sync olabilir biraz kurcala istersen kesinlikle vardır çözümü.

NVIDIA düşey senkronizasyon o ayarı uyarlama olarak işaretleyip bir dener misiniz?

NVIDIA denetim masası / 3D ayarların yonetilmesi / özelleştirilecek program seçin kısmından FIFA 20 uygulamasını şeçiyoruz varsa orada onu şeçin daha sonra alt kısımlarda / NVIDIA düşey senkronizasyon ayarında tıkla ve uyarlama olarak işaretle.

Ançak oyun ayarlarında FPS 30 FPS sabitle yoksa bazen deli gibi kasyor.

Son düzenleme:

NVIDIA düşey senkronizasyon o ayarı uyarlama olarak işaretleyip bir dener misiniz?

NVIDIA denetim masası / 3D ayarların yonetilmesi / özelleştirilecek program seçin kısmından FIFA 20 uygulamasını şeçiyoruz varsa orada onu şeçin daha sonra alt kısımlarda / NVIDIA düşey senkronizasyon ayarında tıkla ve uyarlama olarak işaretle.

Ançak oyun ayarlarında FPS 30 FPS sabitle yoksa bazen deli gibi kasyor.
işte ilk başta da dediğim gibi bende malesef uyarlamalı yeri gözükmüyor sadece aç ve kapat yeri çıkıyor büyük ihtimal laptop kullandığım için bu sorunu yaşayanlarda laptop kullanıcıları oluyor genellikle teşekkür ederim yardımınız için

Merhabalar hemen konuya gireyim, maç esnasında 60 FPS ve daha üstü alabiliyorken menülerde veya ara sahnelerde 30 FPS sabit kalıyor ve FPS kilidini kaldırsam bile sorun çözülmüyor. YouTube'da birkaç videoda NVIDIA denetim masasından FIFA 20 ayarlarından düşey senkranizasyonu uyarlamalıya çekince oluyor diyorlar ama laptop kullanıyorum ve bende sadece aç ve kapat sekmeleri var ( NVIDIA'nın en son sürümünü kullanıyorum ) File sharing and storage made simple ekran görüntüsü burada
menüsü 30 fps sabit bro boşuna sitres yapma normal bir şey ben oyun içi 200 fps almama rağmen sinematik ve menüde 30 fps sabit alıyorum senden kaynaklı değil

Geri
Yukarı