FIFA 20 oyuncular toplu pres yapıyorlar

SeRReSss

Kilopat
Arkadaşlar 2 senedir FIFA'yı eski savunma taktiğiyle oynuyorum ve defans gayet güzeldi sadece seçili oyuncu pres yapıyordu 2. adam pozisyona göre savunma yapıyordu, diğer defans oyuncuları ise hep gerideydi. Son 1-2 haftadır defansımdan bu sefer 3 oyuncum direkt rakibe toplu pres yapıyor ve doğal olarak oyundan çok çabuk düşüyorlar. Defansımda 1 kişi kalıyor ve 3'e 1 4'e1 kalıp gol yiyorum. Talimatlar kısmında her şey default. Taktiklerde defans "geride kal" olarak seçili. Bunu nasıl engelleyebilirim? 2 senedir olmayan şey 2 haftadır olmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam FIFA son güncellemelerle defans ve atak taktiğini bayağı değiştirmiş. Oyun "taktiksel savunmaya geç" diye bağırıyor zaten. Eski savunma bundan birkaç ay önce güzeldi. Sonradan bozdular. Sebebi ne EA bilir. Amacı oyuncuları oyunun manuel kontrollerine alıştırmak sanırım.

Dostum büyük ihtimalle oyun planı bölümündeki taktikler veya talimatlardan kaynaklı bir problemdir. Oyuncularının savunma talimatlarında agresif savunma seçiliyse genelde risk alarak oynarlar.

Defansı Manuel konrole zorluyor. Mesela bir anda dediğin gibi topla gelen adama 3 defans birden saldırıyor fakat sağdan rakip defans arkasına akıyor. Ta bu noktada hepsi saldırırken arkadan sarkacak kısımdaki oyuncuyu seçip manuel olarak onu markajlaman lazım sonrasında tekrar top Şahin'e Allah ne verdiyse giriyoruz :)

Sürekli Oyun deneyimleri ile alakalı değişik güncellemer ile karşı karşıya kalıyoruz ve bol bol kaybederek yeni güncellemede acaba gene hangi alana tecavüz ettiklerini bulmaya çalışıyoruz. FIFA 2020 oldu sana Fatma gülün suçu ne veya Adını Feraha koy, Yada EA'ya sen koyasan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı