Fifa 2014'de yeniliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheSquad

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Beyler FIFA 14'de Profesyonel zorluk seviyesinde kariyer modu'nda REAL MADRID'i aldım her maç yeniliyorum, berabere kalıyorum. Oyunu daha iyi oynayabilmek için ne yapabilirim fikir önerin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha fazla pas yapmalısın. Sabırlı oynamalısın. Son olarak da 3-5-2 derim. :D

Ayrıca oyun konsolu (joystick) almanı tavsiye ederim. Çalım,şut,ara pas gibi futbol beynini etkileyen kavramları daha kolay gerçekleştirsin.

Agrasif oynama. Her rakibin önüne bodoslama dalma. Top süren rakibin önünden takip et. Her daim etrafına bakın. Top rakipteyken bile sahanın diğer bölgelerinde olan rakip oyunculara bak. Tahminlerde bulun. Oraya çapraz koşu yapabilir! diye düşünüp o bölgeye doğru adam koştur. (%90 ihtimal oraya atacak zaten topu) Top sendeyken de sürekli gözlerini çıldırmış gibi(!) ekranın bir o kısmında bir bu kısmında dolaştır. Boşa koşan adamlarını ara, oraya atacağın pası düşün. Nasıl atarsın? Orada biri var mı? Müdahale edebilir mi? (Bazı durumlarda ya tutarsa mantığını kullanarak Y tuşuna (klavyede ise W) aban gitsin.) Taktiklerini bir süre sonra oyunun gidişatına göre değiştir. Tek bir adama bağlı kalma. Koşma tuşuna sürekli basma. Çoğu zaman o tuşa basmadan git. Sadece önün cidden boş ise depar at. Yoksa adam en ufak itmede topu senden alır. Bir de oyunda yeni isen hodri meydan diyip Legendary moduna alma. Professionel modundan başla. Onu yenmeye başladığın ve sana cidden kolay gelmeye başladığında, World Class'a geçersin. En son Legendary'e akarsın. Son olarak kısaca özetlicem şey ise, görüş açını genişlet. Çok kısa görme. Sen bir adamın koştuğunu görürsün yada tek başına kahraman olmak istersin ama arka planda adam bomboş gol pası beklemekte olur. Görüş açını geniş tut. Yapıcılığını, pozisyon zenginliğini, nerede ne yapıp yapmayacağını iyi öğren.

Practice mode ve online mode kullan. Farklı rakiplere karşı oyna ve daima zekanı kullan,ezbere bir oyuncuya alarak ilerleme. Birde LB + A yaparak(Tabi XBOX veya pc gamepad kullanıyorsan) verkaçları iyi kullan :).

Tahminimce rakibini koşarak geçmeye çalışıyorsun ki bu FIFA'da çok zor bir ihtimal. Koşarak geçmenin tek bir yolu vardır oda sağından atıp solundan geçmek veya tam tersi.
Gamepad'ın var mı bilmiyorum ama var sayarak söylüyorum; hareket yapmayı öğren. Youtube'da öğretici yüzlerce video var onlara bakarak hareketler yapmayı öğren.
Şimdi Real Madrid'i almışsan Barcelona gibi tiki taka şeyleri zor yaparsın oyuncular buna müsait değil. Yani; 4-2-3-1 taktiği ile oynaman senin için iyi olacaktır. Ofansif olarak oynar Real Madrid çünkü :) Maç esnasında topu hep çevir. Atıyorum sağ kanattan gidemedin ver kaç yapacağın adam yoksa topu geriye doğru oyna zorlarsan top kaybı yaparsın ve kontra ataktan golü yersin :)
Bir önemli husus ise topu bir oyuncuda max 6-7 saniye tut. Hem oyuncular yorulmazlar hemde oyunu açarsın...
Tabii transferler yapıp oyuncularının " Agility, short pass, strength, crossing " gibi özelliklerine dikkat ettiysen Barcelona tarzı oynaya bilirsin. Taktiğini 4-3-3 yaparsın. Orta alandan topu pas yapa yapa ileriye çıkarsın ceza sahasına giremediğin zaman sağ ve sol açıkta oynayan adamlarına atıp orta açabilirsin.

Yazdığım yazıdan anlamadığın bir yer olursa açıklayıcı bir biçimde tekrardan yazabilirim ;)

FIFA 14 demek Pes gibi 3-4 pas ve uzun koşular ile gol aramak değildir. Sana verilecek tek tavsiyem İngiltere, Almanya veya İspanya liginden birkaç maç izle ve sonra o maçtakiler taktik ile oyna. Pas ortalamanı yükselt q+s ile verkaçlar yap vs.

Kanatları iyi kullanmaya çalış sürekli top cevir, bol bol havadan ara pas dene sut çekicekmiş gibi yapıp içeriye kat etmeyi dene, genelde tek pas yapmaya çalış, gelişine topu terse çevir. Bunları uygulayarak daha çok geliştirebilirsin kendini.

Hangi taktik ile oynuyorsun ?

Tactical Defending mı?
Legacy Defending mı ?

Önceden uzun süre PES oynadıysan ben Legacy Defansı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu tarihine bakın lütfen. Bayağı eski bir konu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı