FIFA 21 alınır mı?

Oyunda hala sorunlar var. Sizin olduğunuz ligde takımlar doğru düzgün transferler yapmıyor. Yapay zeka menajer saçmalıklar yapıyor. Üstelik FİFA 21 çıkınca 1-2 ay sonra 170 TL'ye düşmüştü. Sanırım FİFA 22 de öyle olabilir. Üstelik oyunda hala bug var. Oyun bitiyor ve hala var.

Sürekli oyuncusuyum. Sözde Ultimate Team, EA için para makine yeri ama oralarda da feci buglar var. Kariyer zaten rezalet durumda. Yukarıda sadece okyanusda damla olan kısmını söyledim.
Oyunu aktif olarak oynayan birisi olduğunuzdan dolayı şu an almaktan vazgeçtim. 170 TL olduğu zaman alacaktım, forumdaki yorumlardan sonra vazgeçmiştim. Kariyer için alacağımdan dolayı oyunun gerçekçi olması önemli. Bunu da sağlayamıyorsa almanın pek bir mantığı yok. 19 la devam edeceğim görünen o ki.

O nasıl oluyor izah edebilir misin? Ayrıca laptopta oynayacağım.

Game Pass'i ilk kez duydum. Açıklayabilir misin?

Hocam çıkış fiyatı oldukça yüksek olur. Bütçem 150 civarı yetmez yani.

Online için değil kariyer için almayı düşünüyorum.

Game Pass bilgisayar veya Xbox konsol üzerinden erişebildiğiniz bilgisayarda aylık 30TL (konsolu bilmiyorum aynı olabilir) olan içinde 100'den fazla kaliteli oyunun bulunduğu bir platform gibi bir şey. Oyunlar da 3 TL'lik kalitesiz oyunlar değil baba oyunlar var aynı zamanda EA Play ile de anlaşmış durumdalar yani EA Play'in oyunlarını da barındırıyor. Yeni çıkacak çoğu oyun da çıktığı gibi Game Pass'te yerini alıyor eğer aylık 30 TL'ye kıyabilecek bir bütçen varsa oyun falan alma Game Pass sahiplen. Şahsen ben yeni bilgisayara geçince firekt Game Pass alacağım. Ayrıca sitesinden hangi oyunları barındırdığına da bakabilirsiniz.

Diğer sorunlarını da söyler misiniz? Kariyer için almayı planlıyorum da.
1.Takımlar çıkmaları gereken kadrolarla çıkmıyor.

2.Oyuncu pazarlığı( Bu durum daha da feci durumda.) Oyun sezonun ortasında çoğu zaman saçmalıyor ve atıyorum Raphael Varane değeri 70 milyon fakat normalde Real Madrid bu adam için 90-100 en az isteyeceği yerde oyun size bu adamı 70 milyon £ alabilirsiniz diyor. Halbuki sözleşmesi yaklaşmıyor bile.

3. 60 reytinglik denyo bir çocuk geliyor size "Hocam kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Yeni sözleşme imzalayacağınız benimle." Bu arada zorunlusunuz. İsterseniz kulüpten sözleşmesini de fesih edebilirsiniz tabii.

4. Oyuncunun sözleşmesinde her şey iyiyken yani kadro bölümüne gelince oyuncunun üzerine gelince sağ alt taraflarda
"Oyuncunun sözleşmesi", "Performans" vs onlar yazar hepsi yeşil tik ve sözleşme istemediği halde adam takımdan mutsuz oluyor.

5. Bir de dinamik potansiyel var. Oyuncu sizde durduğu sürece 99 gen bile oluyor. Saçmalık. Oyun 5-6 sezon sonra çığırından çıkıyor bunun yüzünden.

6. Kurduğunuz kadro normalde tüm kupaları süpürür fakat iş simulasyona gelince saçma sapan reytinge sahip kaleci ve takım sizi yeniyor.

Ben 13-17 arası hepsini oynamıştım. Yanlış hatırlamıyorsam simülasyon kısmı hep öyleydi.
Durum işte vahim. Ben 17'den beri oynuyorum. Her zaman böyle sorun var fakat bir türlü düzeltemediler. EA için zaten kariyer önemsiz.

Oyunun her yerinde bir sorun var. Oyuncu kariyerinde de sorunlar dolu. Adamlar bir güncelleme getiriyorlar işte "Karşı takımla aynı formaya sahip oluyordunuz kısa süre önce bunu düzelttik." Oyuna giriyorum bu sefer tüm menajerler keltoş biri oluyor.

Birini düzeltiyorlar diğeri sorunlular.

Sen bilirsin. Ben beklemeyi seçerdim. 22 sürümü hem FIFA hem de pes için çok önemli. Bunu kazanan tüm kozları eline alacağı için güzel bir oyun çıkabilir diye düşünüyorum.

En son FIFA 17 oynamıştım. Ücretsiz denemesinde FIFA 21'i oynadığımda hala aynı oyunu oynuyormuşum gibiydi. 4 senede bile değişiklik olmamış. 22'de de çok farklı bir şey göreceğimizi sanmıyorum ben. Hem 22 için 300-400₺ verecek bütçem yok hem de o kadar bekleyesim yok. Ocak ayında büyük indirimler oluyormuş. O zaman 200₺'nin altına düşeceğini söylediler ama benim için uzun bir zaman. Ben şimdi alacağım. Eğer FIFA 22 çok iyi çıkarsa ve fiyatı da uygun olursa pişman olup buraya yazarım tekrar 🙂. Teşekkürler.

Sen bilirsin. Ben beklemeyi seçerdim. 22 sürümü hem FİFA hem de PES için çok önemli. Bunu kazanan tüm kozları eline alacağı için güzel bir oyun çıkabilir diye düşünüyorum.
Hocam şu an aklıma geldi. Fifa 21 i steamden ücretsiz oynadım. O sıra gözüme takılmıştı. İtalya 2.ligi neden yok ? Fifa 19 oynuyorum şuan orada büyük liglerin tamamının 2.ligi var. Hatta ingiltere de 4, almanya da 3 lig var.

Hocam şu an aklıma geldi. Fifa 21 i steamden ücretsiz oynadım. O sıra gözüme takılmıştı. İtalya 2.ligi neden yok ? Fifa 19 oynuyorum şuan orada büyük liglerin tamamının 2.ligi var. Hatta ingiltere de 4, almanya da 3 lig var.
İtalya Liglerindeki çoğu takımın lisansını alamadılar. 3-4 Serie B takımının lisansını anca aldıktan sonra "Kim bir de bu lisansını alamadıklarımızla uğraşır?" diyerek sadece lisansını alabildiklerini oyuna eklediler. Brescia FC mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı