FIFA 21 DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

batsutk

Picopat
WhatsApp Image 2021-05-11 at 18.22.41.jpeg

Oyundayken maç esnasında anlık bir donma ile bu hatayı alıyorum ardından oyun kapanıyor. 1-2 dakika geçmeden mavi ekran hatası alıyorum ve PC yeniden başlatılıyor.
Bu sefer de görüntü monitöre gelmiyor kaçar defa tak çıkar yapıyorum kabloları da anca o zaman geliyor ve otomatik şekilde BIOS'u açıyor. Daha önceleri hiç başıma gelmemişti ve sadece FIFA oynarken oluyor bu. Nedeni nedir, çözümü var mıdır?

Ekran kartım güncel.
Oyun güncel.
Diğer oyunlarda herhangi bir sıkıntım yok, 2-3 saat aralıksız Apex oynuyorum ESO oynuyorum hata almıyorum.

Ekran karti surucusunde sorun var buyuk ihtimal. Buradaki gibi DDU ile ekran karti sürücüsunu kaldirip en güncelini kur. Çözülmez ise mini dump dosyalarını paylas bilgili arkadaslar incelerler.

FIFA da dx12 hataları çok sık oluyor, ben bu yüzden dx11 de kullanıyorum 3 senedir.

Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, ''DIRECTX_SELECT = 0'' (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) sonra tekrar test.

FIFA da dx12 hataları çok sık oluyor, ben bu yüzden dx11 de kullanıyorum 3 senedir.

Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, ''DIRECTX_SELECT = 0'' (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) sonra tekrar test.
Dediğini yaptım fakat bu sefer oyun açılmıyor. Steamden çalıştıra basıyorum 1 dakka çalışıyor gözüküyor sonra kapanıyor

Geri
Yukarı