Çözüldü FIFA 21 DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Esperoja

Kilopat
Makaleler
34
Yer
İstanbul
FIFA 21'i açtıktan 5-6 saniye sonra DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatasını alıyorum. Ekran kartı sürücülerini silip yeniden yükledim ve düzeldi ancak bilgisayarı kapatıp açtım, yeniden aynı hatayı almaya başladım. Ekran kartı sürücülerim tamamen güncel.

Process Monitor raporum:

FIFA 21 crashdump raporu:

Hata görseli:
Screenshot_4.png

Son düzenleme:
Çözüm
Rapordan pek bir şey çıkaramadım. Bu hatanın net çözümünü de bilmiyorum açıkçası. GPU Tweak yazılımını ve Kaspersky'ı kapatıp öyle dener misiniz?
DirectX'i tekrar kurmayı denediniz mi?

Oyununuz orijinal mi? Orijinal ise dosya doğrulama yapar mısınız?

Bazı sistem dosyaları eksik gibi gözüküyor sanırsam.

DirectX'i tekrar kurmayı denediniz mi?

Oyununuz orijinal mi? Orijinal ise dosya doğrulama yapar mısınız?

Bazı sistem dosyaları eksik gibi gözüküyor sanırsam.
Oyun orijinal, Xbox Game Pass üzerinden oynuyorum ve dosya doğrulama yapılmıyor sanırsam Xbox Game Pass'de.
Rapordan pek bir şey çıkaramadım. Bu hatanın net çözümünü de bilmiyorum açıkçası. GPU Tweak yazılımını ve Kaspersky'ı kapatıp öyle dener misiniz?
Deniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yabancı kaynaklarda bu sorun hız aşırtmalı bileşenlerden, RAM'e, Sürümü geçmiş sürücülere kadar gidiyor diyor.

Maalesef düzelmedi, görev yöneticisinden dediğiniz 2 programın tüm işlemlerini kapattım biraz daha uzun bir hata verdi bu sefer.

1620840553565.png

Hocam yabancı kaynaklarda bu sorun hız aşırtmalı bileşenlerden, RAM'e, Sürümü geçmiş sürücülere kadar gidiyor diyor.

Hocam bana kalırsa sorun ekran kartı sürücülerinde çünkü sıfırlayıp kurduktan sonra düzeliyor, kapatıp açtığımda yeniden bozuluyor.

Geri
Yukarı