FIFA 21 Gamepad sorunu

Ömer Yomra

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6600 8 GB 16 GB RAM RYZEN 5 5500
Merhabalar bugün FIFA 21 ve kontorland basit bir PC Gamepad aldım, fakat sürekli aşağı ok tuşu kendi kendine çalışıyor. Kolu takınca FIFA'da hep aşağı komutu var. Mesela yukarıda Ultimate Team'e giriş butonu altta. Santra butonu var üstteyken kendi kendine alta gidiyor üste alınca yine alta gidiyor. Nasıl sorunu çözeceğim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya kolu bıraktım klavyeye geçeyim dedim ayarlarda yalnızca klavye diyorum oyuncu hareket etmiyor numpadlede yön tuşları ile de

X360E indir tuş ayarı yap kayıt et sonra düzeliyor bende de 2 Gamepad taktığımda 1 tanesi sağ git sonra yerine geri yel yapıyordu durmadan sonra bu programı kullandım ayarları yaptım kayıt ettim sonra Xinput1_3 dosyanın ismini Xinput1_4 yaptım oyuna girdim düzeldi.

X360E indir tuş ayarı yap kayıt et sonra düzeliyor bende de 2 gamepad taktığımda 1 tanesi sağ git sonra yerine geri yel yapıyordu durmadan sonra bu programı kullandım ayarları yaptım kayıt ettim sonra Xinput1_3 dosyanın ismini Xinput1_4 yaptım oyuna girdim düzeldi.

Onu ben de yaptım ama sağ analog bu sefer düzgün çalışmıyor, hani sağ analogu oynatınca X kare yerine falan geçiyor.

Onu ben de yaptım ama sağ analog bu sefer düzgün çalışmıyor, hani sağ analogu oynatınca X kare yerine falan geçiyor.
senin dediğinin aynısı vardı işte bunu yaptım düzeldi AXİS 6 YI IAXİS 6 çevir control setting tende yaptığını kayıt et ve Xinput1_3 dosyanın ismini Xinput1_4 yapacaksın. Bendeki hatanın aynısı anlatıyorsun bunun başka çözümü yok.

Geri
Yukarı